Ogłoszenia duszpasterskie 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29.05.2022

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci z parafii.
 2. Dziś Słowo Boże głosi dk. Łukasz Orłowski OMI pochodzący z naszej parafii. Składka przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze.
 3. Zapraszamy jeszcze do wtorku na nabożeństwa majowe o godz. 18.00, i na Apel Jasnogórski przy grocie o godz. 21.00. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego podczas nabożeństwa majowego, w czerwcu na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 4. W środę rozpoczynamy czerwiec – miesiąc Serca Jezusowego. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe na zakończenie Mszy św. wieczornej. W niedziele o godz. 18.00.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej katecheza i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek podczas każdej Mszy św. komunia św. dla wszystkich wiernych pod dwiema postaciami. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna. Spowiedź poł godziny przed każdą Mszą św. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. Ok. godz. 13.50 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub w biurze parafialnym. O. Mariusz wyjątkowo odwiedzi swoich chorych w pierwszy piątek.
 9. W sobotę Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu serdecznie zapraszają absolwentów, byłych pracowników, przyjaciół i sympatyków na uroczyste obchody Jubileuszu Stulecia Szkoły. Program obchodów: godz. 11:00 – Msza św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu, 12:30 – powitanie gości przy wejściu głównym do Szkoły, 13:00 – część oficjalna i artystyczna transmitowana przez Internet (możliwość obejrzenia w salach lekcyjnych szkoły), 14:45 – odsłonięcie tablicy pamięci Dyrektora Ludwika Markowiaka, 15:00 – 17:00 – zwiedzanie szkoły, spotkania koleżeńskie, 15:30 – koncert zespołu muzycznego w auli szkoły. Od godz. 17:00 – zjazd absolwentów w Parku Miejskim w Lublińcu (przy muszli koncertowej).
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 11. Rozpoczął się remont zakrystii górnej. Na czas remontu zakrystia wyłączona jest z używania. Kapłani i ministranci przygotowują się do liturgii w zakrystii dolnej.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość.
 13. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Agnieszkę Majcher, Barbarę Jon. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.