Ogłoszenia duszpasterskie 

XVIII Niedziela zwykła 

31.07.2022

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 2. W poniedziałek przypada 78 rocznica Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabiją nasze dzwony. Zachęcamy do uczczenia poległych o godz. 17.00 w swoich domach.
 3. We wtorek 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunki odpustu: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 4. W okresie wakacyjnym w każdy wtorek Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest w klimacie oazowym. Za oprawę muzyczną i liturgię odpowiada Domowy Kościół. Serdecznie zapraszamy.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nastającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msze św. o godz. 7.00 i 18.30 z komunią św. pod dwiema postaciami. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 17.30.
 7. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. Spowiedź poł godziny przed każdą Mszą św. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na parafialną Caritas.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 9. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 10. Burmistrz Miasta Lubieńca Edward Maniura, Narodowe Forum Muzyki oraz Ośrodek „Pamięć i Przeszłość” we Wrocławiu serdecznie zapraszają na koncert pt. „Gwiazda Europy”, upamiętniający niezwykłą sylwetkę Edyty Stein. Koncert w wykonaniu muzyków orkiestry barokowej Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia pod kierownictwem prof. Andrzeja Kosendiaka odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 7 sierpnia o godz. 15.30. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 11. W miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30 z wyjątkiem pierwszego piątku i dnia fatimskiego. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 13. Na stoliku za ławkami wyłożone są emblematy z wizerunkiem św. Krzysztofa i modlitwą kierowcy. Kto w zeszłym tygodniu nie zabrał dla siebie może sobie wziąć. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Teresę Świtała, brata Grzegorza Szymaniuka OMI, siostrę Aldonę Duczmal CSSE i Marka Mika, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 9.00. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.