Ogłoszenia duszpasterskie 

XIX Niedziela zwykła

07.08.2022

 1. Burmistrz Miasta Lubieńca Edward Maniura, Narodowe Forum Muzyki oraz Ośrodek „Pamięć i Przeszłość” we Wrocławiu serdecznie zapraszają na koncert pt. „Gwiazda Europy”, upamiętniający niezwykłą sylwetkę Edyty Stein. Koncert w wykonaniu muzyków orkiestry barokowej Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia pod kierownictwem prof. Andrzeja Kosendiaka odbędzie się w naszym kościele dziś o godz. 15.30. Bardzo serdecznie zapraszamy. O godz. 17.00 spotkanie towarzyszące koncertowi w muzeum Edyty Stein w Lublińcu. A przed kościołem ekspozycja zdjęć związana z naszą patronką autorstwa Pani Marii Paruzner-Bechcickiej. Zachęcamy do obejrzenia.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. W okresie wakacyjnym w każdy wtorek Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest w klimacie oazowym. Za oprawę muzyczną i liturgię odpowiada Domowy Kościół. Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek uroczystość św. Teresy Benedykty od krzyża – Edyty Stein, patronki naszego miasta. Uroczystości na Steblowie pod przewodnictwem Biskupa gliwickiego Jana Kopca w poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 7. W sobotę dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00

– godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– godz. 18.30 Msza św. z kazaniem (w górnym kościele) zakończona procesją różańcową, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Prosimy o zabranie świec. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Miriam.

 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii o. Andrzeja Juchniewicza OMI – superiora misji na Białorusi i proboszcza w Szumilinie. O. Andrzej będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach św. przed kościołem zbierał ofiary na budowę Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szumilinie.
 2. W miesiącach wakacyjnych w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30 z wyjątkiem dnia fatimskiego. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 3. Organizujemy na przełomie czerwca i lipca 2023 roku samolotową pielgrzymkę do Jordanii i Izraela. Zapisy i wszelkie informacje u. o. Krzysztofa Wolnika OMI pod numerem telefonu 503 463 784.
 4. Przypominamy o konkursie fotograficznym z naszej gazetki U Oblat. Należy zrobić zdjęcie z egzemplarzem gazetki w ulubionym miejscu w Lublińcu, lub w miejscu związanym z Lublińcem. Konkurs organizowany jest z okazji 750 lecia naszego miasta. Zdjęcia przesyłamy na pocztę mailową redakcji do 10 września. Rozstrzygnięcie konkursu w numerze powakacyjnym.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 6. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Henryka Żyłka. Wieczny odpoczynek…
 7. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.