Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła

Odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki  

18.09.2022 r.

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy odpust ku czci św. Stanisława Kostki. Witamy bardzo serdecznie tegorocznego kaznodzieję o. Krzysztofa Wolnika OMI i dziękujemy za dar Słowa Bożego. Dzień odpustu to także jubileusz 80 lecia naszej parafii. Uroczystej sumie przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Biskup gliwicki Jan Kopiec.
 2. Po Mszach św. zapraszamy tradycyjnie na poczęstowanie się przed kościołem owocami świętości w postaci jabłek z cytatami od św. Stanisława Kostki. Życzymy smacznego.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W środę swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz o. Mateusz Król OMI. Życzymy dostojnemu solenizantowi błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej i wielu natchnień Ducha Świętego oraz otwartości na Jego prowadzenie. Niech nasza patronka Maryja Niepokalana wyprasza potrzebne łaski. Msza św. w intencji solenizanta w przyszłą niedzielę 25 września o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 7. W czwartek spotkanie dla kandydatów rozpoczynających dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania z klas I szkół średnich o godz. 17.00 w dolnym kościele.
 8. W piątek w Sanktuarium w Lubecku dekanalne spotkanie młodzieży. W planie nabożeństwo i konferencja. Zapraszamy młodzież od VIII klasy wzwyż. Rozpoczęcie o godz. 19.00.
 9. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do śpiewu podczas Mszy św. w niedziele o godz. 10.00.
 10. W sobotę 24 września zapraszamy na Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich w naszym kościele. O godz. 10.30 różaniec misyjny, o godz. 11.00 Msza św., którą odprawią ojcowie z Prokury Misyjnej z Poznania. Po Mszy św. spotkanie w auli domu katechetycznego.
 11. Zarząd Uniwersytetu III Wieku w Lublińcu zaprasza na Rodzinną Rajzę Rowerową w sobotę 24 września Rozpoczęcie i zbiórka o godz. 10.00 na parkingu Biedronki przy ul. Stalmacha. Więcej informacji na plakacie.
 12. W przyszłą niedzielę Słowo Boże głosić nam będą ojcowie z Prokury Misyjnej z Poznania.
 13. W dniach od 30 września do 2 października odbędzie się w naszej parafii weekendowy kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie o godz. 18.30 Mszą św. w dolnym kościele. Nauki w auli szkoły katolickiej. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Zachęcamy zainteresowanych.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Za tydzień ukaże się nowy powakacyjny numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 15. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Piotra Krysika i Józefa Hetmańskiego. Wieczny odpoczynek…
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.