Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła

09.10.2022 r.

 1. Dziś podczas każdej Mszy św. swoim świadectwem powołania dzieli się br. Jakub Król OMI z naszej wspólnoty zakonnej, który 8 września br. w Obrze złożył wieczyste śluby zakonne. Po Mszach św. przed kościołem będzie rozdawał swoje obrazki, pamiątki ślubów wieczystych.
 2. Dziś II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji w auli domu katechetycznego.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Tradycyjnie w dni powszednie modlitwę prowadzą wspólnoty parafialne, w soboty i niedziele duszpasterze. Grafik wspólnot prowadzących różaniec znajduje się w gazetce parafialnej U Oblat.
 6. W czwartek dzień fatimski, zapraszamy do wspólnej modlitwy:

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30

– godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– godz. 18.30 Msza św. z kazaniem zakończona procesją różańcową, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Prosimy o zabranie świec. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę Żywego Różańca. Procesja różańcowa przejdzie ulicami naszej parafii: Targową, Cebulskiego, Wyszyńskiego, Piłsudskiego. Zakończenie procesji przy grocie Matki Bożej. Zapraszamy do uczestnictwa. Niech przejście z Maryją ulicami naszej parafii stanie się okazją do świadectwa wiary.

 1. W piątek Dzień Edukacji Narodowej i dzień patronalny naszej Katolickiej Szkoły. Wszystkim nauczycielom, pracownikom, społeczności szkolnej, rodzicom i wychowawcom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa oraz darów Ducha Świętego.
 2. W piątek 14 października odbędzie się w naszej parafii diecezjalne spotkanie młodych – „Pełni Miłości”. Rozpoczęcie o godz. 19.00 Adoracją Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez młodzież. Podczas Adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Następnie Eucharystia i poczęstunek. Zakończenie czuwania ok godz. 21.00. Na spotkanie szczególnie zaproszona jest młodzież z I klas szkół średnich w ramach przygotowania do bierzmowania.
 3. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do śpiewu podczas Mszy św. w niedziele o godz. 10.00.
 4. W przyszłą niedzielę w całej Polsce przeżywamy XXII Dzień Papieski. Z okazji dnia papieskiego będziemy mogli przed kościołem po Mszach św. nabyć kremówki papieskie z których dochód po odliczeniu kosztów produkcji zostanie przeznaczony na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 5. Akademia Sportowa Młoda Sparta zaprasza chłopców i dziewczynki w wieku od 4 lat na zajęcia piłki nożnej. Szczegóły zapisów na stronie internetowej lublinieckiego klubu oraz na plakacie w gablocie wraz z numerem telefonu trenerów.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 7. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Marię Sznajder. Wieczny odpoczynek…
 8. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.