Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła

23.10.2022 r.

 1. Dziś niedziela misyjna, która rozpoczyna tydzień modlitwy za misje i misjonarzy. Składka przeznaczona na cele misyjne. Różaniec w tygodniu misyjnym prowadzi wspólnota Przyjaciół Misji Oblackich.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.
 3. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.15. Zapraszamy.
 4. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do śpiewu podczas Mszy św. w niedziele o godz. 10.00.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela października to tradycyjnie uroczystość poświęcenia naszego kościoła.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i inne wydarzenia wpisujące się w tajemnicę świętych obcowania.

– 31 października (poniedziałek) Orszak Świętych. Ulicami naszego Miasta przejdzie Orszak Świętych. Orszak rozpoczniemy o godz. 18:30 uroczystymi Nieszporami w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, następnie za śpiewem i modlitwą przejdziemy do kościoła św. Mikołaja. Tam na zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem oraz słodka niespodzianka. Prosimy zabrać ze sobą świece.

– 1 listopada (wtorek) Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 14.30 zostanie odprawiona w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej. Po Mszy św. procesja i modlitwa za zmarłych spoczywających na cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Tego dnia różaniec za zmarłych tylko na cmentarzu.

– 2 listopada (środa) Dzień Zaduszny. Msze św. w górnym kościele z kazaniem o godz. 7.00, 8.30. O godz. 17.45 różaniec z wypominkami. O godz. 18.30 Msza św. z nieszporami za zmarłych inaugurująca XI Zaduszki Muzyczne U Oblat. W czasie Mszy św. muzycznej modlitwy dostarczy nam młodzież ze wspólnoty Niniwa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, którą poprowadzi muzycznie zespół NieBo Tak! Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy, które zostaną poświęcone.

– 3 listopada (czwartek) Dzień modlitwy za zmarłe duchowieństwo. O godz. 20.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej modlitwa za zmarłych Misjonarzy Oblatów i Siostry Elżbietanki.

 1. Kartki na wypominki (zalecki) wyłożone są na stoliku za ławkami i przy biurze parafialnym. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na katechezy w poniedziałki i czwartki w dolnym kościele o godz. 19.00.
 3. W dniach od 10 do 13 listopada odbędzie się zjazd młodzieży oblackiej Niniwa w Siedlicach. Zapisy do końca października u o. Mariusza.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość.
 5. Dziś po Mszach św. przed kościołem możemy nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Caritas.
 6. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.