Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

30.10.2022 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela października i Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, a także za tych wszystkich, którzy na przestrzeni lat i dziś troszczą się o nasz kościół parafialny.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży jeszcze dziś i w poniedziałek o godz. 17.45. We wtorek różaniec za zmarłych na cmentarzu, w środę o 17.45 przed Zaduszkami Muzycznymi U Oblat. Od czwartku różaniec z wypominkami za naszych zmarłych o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu do środy Msze św. w górnym kościele.
 4. W poniedziałek 31 października ulicami naszego Miasta przejdzie Orszak Świętych. Orszak rozpoczniemy o godz. 18:30 uroczystymi Nieszporami w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, następnie za śpiewem i modlitwą przejdziemy do kościoła św. Mikołaja. Tam na zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem oraz słodka niespodzianka. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 5. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 14.30 zostanie odprawiona w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej. Po Mszy św. procesja i modlitwa za zmarłych spoczywających na cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. We wtorek biuro parafialne będzie nieczynne.
 6. W środę Dzień Zaduszny. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30. O godz. 17.45 różaniec z wypominkami. O godz. 18.30 Msza św. z nieszporami za zmarłych inaugurująca XI Zaduszki Muzyczne U Oblat. W czasie Mszy św. muzycznej modlitwy dostarczy nam zespół NieBo Tak!. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy, które zostaną poświęcone. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. W czwartek dzień modlitwy za zmarłe duchowieństwo. O godz. 20.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej modlitwa za zmarłych Misjonarzy Oblatów i Siostry Elżbietanki.
 8. Zachęcamy do zyskania odpustu za zmarłych. W dniach 1 listopada (od południa) i 2 listopada, wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplice mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do komunii św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msze św. z komunią św. pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 17.30.
 10. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna, zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy św. wieczornej. Tego dnia składka przeznaczona na parafialną Caritas.
 11. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.15. Zapraszamy.
 12. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 13. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 14. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 15. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii ks. Macieja Kuczak CM ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, który wraz z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia wprowadzą nas w 9 letnią Nowennę ku czci Niepokalanej objawiającej cudowny medalik, oraz przybliżą nam historię objawień św. Katarzyny Labouré.
 16. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na katechezy w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej.
 17. W dniach od 10 do 13 listopada odbędzie się zjazd młodzieży oblackiej Niniwa w Siedlicach. Zapisy do końca października u o. Mariusza.
 18. Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach zaprasza ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne do mammobusu przy MDK w Lublińcu w dniach 2-4 i 7 listopada. Więcej informacji na ulotkach i plakatach.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a także nowy numer Misyjnych Dróg.
 20. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.