Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła

06.11.2022 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się w ostatnim czasie do przebiegu i przygotowania uroczystości związanych z dniem Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Ojcom za pomoc w konfesjonale i sprawowaną liturgię, ministrantom za przygotowanie liturgii, młodzieży ze wspólnoty Niniwa, zespołowi muzycznemu NieBo Tak za animowanie śpiewów i przygotowanie XI Zaduszek muzycznych U Oblat, kościelnemu, szafarzom, organistom, przygotowującym dekoracje. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli pracy i serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Macieja Kuczak CM ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, który wraz z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia wprowadzą nas w 9 letnią Nowennę ku czci Niepokalanej objawiającej cudowny medalik, oraz przybliżą nam historię objawień św. Katarzyny Labouré. Dziękujemy za głoszone dziś Słowo Boże. Po Mszach św. przed kościołem siostry będą rozprowadzamy cudowny medalik.
 3. Zapraszamy na różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 18.00 do wtorku.
 4. W środę spotkanie wspólnoty Caritas o godz. 16.00 w klasztorze.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 7. W czwartek młodzież ze wspólnoty Niniwa wraz z o. Mariuszem i kl. Eugeniuszem udają się do Siedlec na zjazd oblackiej młodzieży.
 8. W piątek 104 rocznica Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy w imieniu posła ziemi lublinieckiej Pana Andrzeja Gawrona, Fundacji Edukacji Katolickiej, Katolickiej Szkoły im. św. Edyty Stein na Mszę św. w naszym kościele w intencji Ojczyzny i Miasta o godz. 11.30. Po Mszy św. za Ojczyznę Komitet Społeczny Budowy Obelisku Księcia Władysława I Opolskiego w Lublińcu przeprowadzi zbiórkę do puszek na wyżej wymieniony cel. Inicjatywa wpisuje się w upamiętnienie 750 lecia istnienia miasta Lubliniec. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. Uroczystości na cmentarzu wojskowym o godz. 9.00. W piątek z racji święta biuro parafialne nieczynne. Zachęcamy i przypominamy, aby w tym dniu wywiesić flagi narodowe.
 9. Biskup Gliwicki udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz zachowania charakteru dnia pokutnego, w piątek 11 listopada br. w czasie obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Jednocześnie Biskup zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz uczynków miłosierdzia.
 10. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 11. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił o. Piotr Paśko OMI z naszej wspólnoty zakonnej i po Mszach św. będzie rozprowadzał oblackie kalendarze misyjne na 2023 rok. Ofiary z kalendarzy przeznaczone są na dzieła misyjne prowadzone przez Misjonarzy Oblatów.
 12. Za tydzień II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 13. Za tydzień w niedzielę przypada 13 dzień miesiąca i dzień fatimski. O godz. 18.00 różaniec fatimski.
 14. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na katechezy w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a także nowy numer Misyjnych Dróg.
 16. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana Pyka. Wieczny odpoczynek…
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.