Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

04.12.2022 r.

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 2. Zachęcamy, aby w Adwencie zarezerwować sobie czas na modlitwę, szczególnie na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty tradycyjnie Roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7.00. Po Roratach wspólnoty Domowego Kościoła i Caritas zapraszają na pyszne kakao i herbatkę adwentową oraz pierniczki.
 3. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w dolnym kościele.
 5. W czwartek rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje poprowadzi o. Paweł Gomulak OMI – papieski misjonarz miłosierdzia, z naszej wspólnoty zakonnej. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. Rekolekcje zakończą się w niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To święto patronalne Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 7. W czwartek w kościele katedralnym w Gliwicach podczas Mszy św. o godz. 18.30 Biskup Gliwicki dokona uroczystego wprowadzenia kandydatów do posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Wśród kandydatów jest nasz kościelny Kamil Ruta. Życzymy Panu Kamilowi błogosławieństwa Bożego w posłudze rozdzielania Ciała Pańskiego.
 8. W czwartek z okazji Uroczystości zapraszamy na godzinę łaski, adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 12.00 do 13.00.
 9. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych, które w naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Rodzice sami kupują medaliki dla swoich dzieci.
 11. Parafialna wspólnota Caritas organizuje zbiórkę chemii gospodarczej dla naszych ubogich. Zbiórka potrwa do 18 grudnia. Artykuły chemiczne możemy przynosić do zakrystii i biura parafialnego. Potrzebujemy: proszki i płyny do prania, płyny do mycia podług i naczyń, szampony, żele do ciała, mydła. Za otwartość serca i za przyniesione już dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę 10 grudnia 2022 w parafii pw. Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej przy ul. Opatowickiej w Tarnowskich Górach.  W programie: modlitwa różańcowa, Msza św., konferencja i spotkanie przy stole. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu obok Domu Pogrzebowego, powrót ok godz. 14.30. Koszt 50 zł, zapisy w kancelarii parafialnej do wtorku 6 grudnia 2022.
 13. W dniach 17 i 18 grudnia na placu kościelnym po raz pierwszy zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy U Oblat. Już dziś zapraszamy, będą ciekawe stoiska z rękodziełem, pyszna gastronomia, występy dzieci, świąteczna atmosfera. Organizatorami Jarmarku są: Fundacja Edukacji Katolickiej, Szkoła Katolicka i nasza parafia. Więcej informacji za tydzień.
 14. Oblacka parafia św. Teresy w Siedlicach wraz o. proboszczem Piotrem Daraszem OMI organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła na Cypr w dniach 19-28 kwietnia 2023 roku. Zostaliśmy zaproszeni do udziału. Koszt 2000 zł + 700 euro. Zainteresowanych proszę o kontakt z o. Proboszczem. Organizatorem pielgrzymki jest Biuro Turystyczne EKTravel.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. W biurze parafialnym, a dziś w zakrystii są do nabycia Kalendarze Niniwity na 2023 rok. Cena 20 zł. Kupując kalendarz wspieramy Oblackie Centrum Młodzieży w Kokotku i Festiwal Życia.
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.