Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu

11.12.2022 r.

 1. Dziś kończą się nasze rekolekcje ewangelizacyjne, przygotowujące nas do Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy o. Pawłowi Gomulakowi OMI za głoszone nam Słowo Boże.
 2. Dziś II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych, które w naszej parafii przystąpią do I Komunii św.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji w auli domu katechetycznego.
 5. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy na Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty tradycyjnie Roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7.00. Po Roratach wspólnoty Domowego Kościoła i Caritas zapraszają na pyszne kakao i herbatkę adwentową oraz pierniczki.
 7. We wtorek dzień fatimski, zapraszamy do wspólnej modlitwy:

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem, zakończony błogosławieństwem. W okresie zimowym nie ma adoracji do Mszy św. wieczornej.

– godz. 17.00 Roraty dla dzieci

– godz. 18.00 różaniec

– godz. 18.30 Msza św. z kazaniem

 1. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 3. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór będzie animować Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam. Serdecznie zapraszamy.
 4. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej i zaplanowanie spowiedzi nie na ostatnią chwilę. W piątek spowiedź w ramach akcji „Noc konfesjonałów” w dolnym kościele od godz. 18.00 do 23.00.
 5. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej o. Henryka Marciniaka OMI, pracującego na Madagaskarze. O. Henryk będzie głosił Słowo Boże i po Mszach św. przed kościołem zbierał ofiary na misje.
 7. Do przyszłej niedzieli potrwa zbiórka chemii dla ubogich. Artykuły chemiczne możemy przynosić do zakrystii i biura parafialnego. Za otwartość serca i za przyniesione już dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W dniach 17 i 18 grudnia na placu kościelnym po raz pierwszy zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy U Oblat. Już dziś zapraszamy, będą ciekawe stoiska z rękodziełem, pyszna gastronomia, występy dzieci, świąteczna atmosfera. Organizatorami Jarmarku są: Fundacja Edukacji Katolickiej, Szkoła Katolicka i nasza parafia.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. W biurze parafialnym, a dziś w zakrystii są do nabycia Kalendarze Niniwity na 2023 rok. Cena 20 zł. Za tydzień ukaże się nowy świąteczny numer naszej parafialnej gazetki U Oblat z planem kolędy.
 10. Pod arkadami i przy biurze parafialnym możemy nabyć opłatki wigilijne i małe świece Caritas po 7 zł.
 11. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Romana Marciniaka i Janinę Mikołajczyk. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.