Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

18.12.2022 r.

 1. Dziś IV ostatnia niedziela Adwentu. Zapraszamy w tym tygodniu na Roraty dla dzieci do środy o godz. 17.00. W sobotę 24 grudnia ostatnie Roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7.00. Po Roratach zapraszamy na kakao, herbatkę adwentową i pierniczki.
 2. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej o. Henryka Marciniaka OMI, pracującego na Madagaskarze. O. Henryk głosił Słowo Boże i po Mszach św. przed kościołem zbiera ofiary na misje.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 7. W piątek biuro parafialne czynne tylko od 9.15 do 10.15.
 8. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Od poniedziałku do czwartku spowiedź w dolnym kościele od 6.30 do 9.00 i od 16.30 do 19.00. W piątek spowiedź w górnym kościele od 6.30 do 9.00 i od 16.30 do 19.30. W wigilię 24 grudnia spowiedź w górnym kościele od godz. 6.30 do 12.00.
 9. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: łamania się opłatkiem, wspólnej rodzinnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa i śpiewu kolęd. Msze św. pasterskie w naszej parafii 24 grudnia odprawimy o godz. 20.00 – szczególnie zapraszamy seniorów, o godz. 22.00 – pasterka dla rodzin z dziećmi i tradycyjna pasterka o godz. 24.00. Składka z pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Na zakończenie pasterki o godz. 22.00 nasza scholka będzie zbierać datki na zakup sprzętu muzycznego.
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii jak w niedziele, z wyjątkiem, że w pierwszy dzień Świąt nie ma Mszy św. o godz. 7.00. W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. jak w każdą niedziele.
 11. Na placu kościelnym od wczoraj mamy Jarmark Bożonarodzeniowy U Oblat. Zachęcamy do skorzystania ze stoisk z gastronomią, rękodziełem i innymi ciekawymi upominkami.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz najnowszy numer Misyjnych Dróg. W zakrystii do nabycia Kalendarze Niniwity na 2023 rok. Cena 20 zł. A przed kościołem do nabycia nowy świąteczny numer naszej parafialnej gazetki U Oblat z planem kolędy.
 13. W zakrystii możemy nabyć opłatki wigilijne i małe świece Caritas po 7 zł.
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.