Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela zwykła

12.02.2023 r.

 1. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Madagaskar. W ostatnim czasie wyspę nawiedził cyklon, który bardzo mocno zniszczył miejsca gdzie na misjach pracują Misjonarze Oblaci. Potrzebna jest pomoc. Dziękuję w imieniu misjonarzy za dar serca.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca. Dziś powinna być składka inwestycyjna. Ze względu na dużą ilość szlachetnych zbiórek w tym miesiącu składka została odwołana.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem, zakończony błogosławieństwem. W okresie zimowym nie ma adoracji do Mszy św. wieczornej.

– godz. 18.00 różaniec

– godz. 18.30 Msza św. z kazaniem

 1. We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 17.00 w dolnym kościele.
 2. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 4. W piątek przypada 197 rocznica zatwierdzenia przez Stolicę Apostolską Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Zapraszamy do dziękczynienia podczas Mszy św. o godz. 18.30. Po Mszy św. wieczór uwielbienia z okazji III piątku miesiąca do godz. 20.30 animowany przez wspólnotę Niniwa.
 5. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 6. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem. Adoracja w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30 do 18.00. W poniedziałek i wtorek 20 i 21 lutego od godz. 7.30 do 8.30. Po południu adoracja od godz. 15.00 do 18.30, którą rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek dla poszkodowanej trzęsieniem ziemi Turcji i Syrii organizowana przez Caritas Polska. O przeprowadzenie zbiórki proszę parafialny zespół Caritas. Za złożone ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W przyszłą niedzielę z okazji zbliżającego się dnia zakochanych zapraszamy na babeczki ze szczyptą miłości. Młodzież ze wspólnoty Niniwa przygotuje pyszne wypieki, które rozprowadzać będzie po każdej Mszy św. Dochód z babeczek przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd młodzieży.
 9. Już dziś informujemy, że w czwartek po środzie popielcowej rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi o. Rafał Kupczak OMI – misjonarz ludowy i rekolekcjonista z Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie czasu na odnowę duchową.
 10. Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej rozpoczął nabór do klas pierwszych oraz grup przedszkolnych. Z pełną ofertą można zapoznać się na portalu Facebook oraz stronie internetowej szkolaedyty.pl. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły w godz. od 8.00 do 15.00.
 11. Zbliża się okres Wielkiego Postu i nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Kartki na wypominki, które odczytujemy podczas nabożeństwa w piątki wyłożone są na stoliku za ławkami i przy furcie.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość Niedzielny. Za tydzień ukaże się nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 13. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kodnia w dniach 17-19 kwietnia. Koszt od osoby to 530 zł. W programie również Sanktuarium w Skarżysku Kamiennej i na Świętym Krzyżu. Zapisy w zakrystii.
 14. Parafia św. Mikołaja w Lublińcu organizuje samolotową pielgrzymkę do Albanii i Macedonii Północnej: Bałkańskie Inspiracje. Termin od 10 do 19 lipca 2023 roku. Koszt 3200 zł. Zapisy do 24 lutego w kancelarii parafialnej parafii św. Mikołaja. Plan oraz szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej parafii św. Mikołaja.
 15. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Mieczysława Jarolewskiego, Helenę Gonera i Henryka Radlaka, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.