Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny.
 2. W poniedziałek liturgiczny obchód przypadającej na dzisiejszą niedzielę uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. jak w dzień powszedni.
 3. We wtorek spotkanie parafialnego zespołu Caritas o godz. 16.00 w klasztorze.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami i przy furcie. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30.
 7. Prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie i poprowadzenie rozważań:

24.03.2023 – Odnowa w Duchu Świętym Miriam, Lektorzy dorośli

31.03.2023 – Niniwa, Ministranci

 1. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.15 w domu katechetycznym.
 2. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 31 rocznica utworzenia diecezji gliwickiej. To także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Przed Mszą św. o godz. 18.30, w zakrystii osoby chętne wypełniają deklarację, a w czasie Mszy św. błogosławieństwo osób podejmujących adopcję.
 3. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 4. Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej rozpoczął nabór do klas pierwszych oraz grup przedszkolnych.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 6. Zapraszamy na parafialne wyjście do kina Karolinka w Lublińcu na film o św. Józefie „Opiekun 29 marca o godz. 19.15. Bilety w cenie 18 zł normalny, dla seniorów i dzieci po 15 zł. Zapisy na film w zakrystii lub w biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 7. Spotkanie pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 19.15. Prosimy o przyniesienie Dowodów Osobistych oraz zaliczki w wysokości 1000 zł.
 8. Spotkanie pielgrzymów udających się do Kodnia w poniedziałek 27 marca o godz. 19.15. Prosimy na spotkanie o zabranie numeru PESEL i zaliczki, kto jeszcze nie wpłacił.
 9. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu zaprasza mieszkańców Lublińca do wzięcia udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności, która odbędzie się w dniach 24 – 25 marca br. w następujących sklepach na terenie miasta. Biedronka: ul. Stalmacha, Powstańców Śląskich, Oleska, Kaufland ul. Skłodowskiej, Lidl ul. Targowa.
 10. Parafialny Zespół Caritas organizuję zbiórkę chemii gospodarczej dla naszych ubogich. Środki chemiczne możemy przynosić do zakrystii lub biura parafialnego do Niedzieli Palmowej 02 kwietnia 2023 r. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Włodzimierza Pałubskiego. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.