Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2023 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny.
 2. W poniedziałek spotkanie pielgrzymów udających się do Kodnia. Spotkanie odbędzie się w kościele dolnym o 19.15. Prosimy o przyniesienie numeru PESEL i zaliczki, kto jeszcze nie wpłacił.
 3. W środę wyjątkowo nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.15. Różaniec prywatnie.
 4. W środę parafialne wyjście do kina Karolinka na film „Opiekun”. Seans rozpoczyna się o godz. 19.15. Przychodzimy do kina kwadrans wcześniej i spotykamy się na miejscu.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami i przy furcie. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30.
 7. W piątek o godz. 18.30 wyruszy droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie nabożeństwa w kościele św. Mikołaja, zakończenie na Rynku. Zachęcamy i zapraszamy do udziału.
 8. W piątek biuro parafialne w godzinach wieczornych nieczynne.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 10. W sobotę przedświąteczne kapłańskie odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 11. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 12. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Procesja podczas Mszy św. o godz. 10.00. Młodzież ze wspólnoty Niniwa będzie rozprowadzać palmy przed każdą Mszą św. przed kościołem.
 13. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. nie na ostatnią chwilę. Spowiedź w naszym kościele pół godziny przed każdą Mszą św. Spowiedź w ramach akcji „Noc konfesjonałów” w Wielki Poniedziałek 03 kwietnia od godz. 17.00 do 22.00.
 14. Plan całego Wielkiego Tygodnia znajduje się na stronie internetowej. Prosimy, aby zapoznać się z godzinami celebracji, spowiedzi, adoracji i święconek.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz Gość Ekstra w cenie 14 zł poświęcony tematyce relikwii Męki Pańskiej. Za tydzień ukaże się nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 16. Spotkanie pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 19.15. Prosimy o przyniesienie Dowodów Osobistych oraz zaliczki w wysokości 1000 zł.
 17. Parafialny Zespół Caritas organizuję zbiórkę chemii gospodarczej dla naszych ubogich. Środki chemiczne możemy przynosić do zakrystii lub biura parafialnego do przyszłej niedzieli. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 18. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Zygmunta Swoszowskiego i Eugeniusza Wojewodzic. Wieczny odpoczynek…
 19. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.