Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa

02.04.2023 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Procesja podczas Mszy św. o godz. 10.00. Młodzież ze wspólnoty Niniwa przed każdą Mszą św. przed kościołem rozprowadza palmy.
 2. Dziś przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski przed grotę o godz. 21.00. Niech nasza obecność będzie znakiem sprzeciwu wobec kłamliwych oskarżeń, które w ostatnim czasie pojawiły się pod adresem św. Papieża. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa dziś po Mszy św. o godz. 11.30 i w Wielki Piątek o godz. 17.00. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30.
 4. Od poniedziałku do środy odbywać się będą rekolekcje dla szkół średnich: Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu. Rekolekcje prowadzi o. Jan Wlazły OMI z Poznania.
 5. We wtorek w ramach rekolekcji dla szkół średnich odbędzie się sztuka teatralna pt. „Spacer po niewyrażalnym”. To dramat społeczny pokazujący strapienia, ból i rozterki głównego bohatera, który jest wrażliwym malarzem. Wstęp wolny, sztuka o godz. 11.00 w dolnym kościele. Zapraszamy.
 6. W poniedziałek 3 kwietnia o godz. 19.15 w auli domu katechetycznego spotkanie pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Prosimy o przyniesienie Dowodów Osobistych oraz zaliczki w wysokości 1000 zł.
 7. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. Spowiedź w Wielki Poniedziałek w ramach akcji „ Noc Konfesjonałów” od 17.00 do 22.00. Spowiedź od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w dolnym kościele. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę w górnym kościele. Godziny spowiedzi znajdują się na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.
 8. We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania w dolnym kościele o godz. 17.00.
 9. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 10. Plan całego Wielkiego Tygodnia znajduje się na stronie internetowej i naszej gazetce U Oblat. Prosimy, aby zapoznać się z godzinami celebracji, spowiedzi, adoracji i święconek.
 11. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta.
 12. W Wielki Czwartek i Piątek biuro parafialne nieczynne.
 13. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 14. W Wielki Piątek i Sobotę ofiary składane podczas adoracji krzyża przeinaczone będą na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej.
 15. Wigilia Paschalna rozpocznie się na zewnątrz kościoła o godz. 20.00 obrzędem błogosławieństwa ognia. Prosimy przynieść świece.
 16. W Niedzielę Zmartwychwstania zapraszamy na tradycyjną Rezurekcję o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Na procesję zapraszamy orkiestrę, poczty sztandarowe, mężczyzn do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną. Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów na trasie procesji. Jednocześnie przypominamy, że jest możliwość parkowania samochodów na targowisku.
 17. W II dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedziele.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz Gość Ekstra w cenie 14 zł poświęcony tematyce relikwii Męki Pańskiej. U ministrantów przed kościołem do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 19. Przed kościołem Fundacja Charytatywna Wartość Życia z Ukrainy rozprowadza świece, z których dochód przeznaczony jest na zakup lekarstw i środków opatrunkowych dla Ukrainy.
 20. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.