Ogłoszenia duszpasterskie

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

10.04.2023 r.

 1. Zakończyły się obchody Świętego Triduum Paschalnego. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego i uroczystego celebrowania: Ojcom za pomoc w spowiedzi św. i godziny spędzone w konfesjonałach oraz za udział w liturgii, Panu kościelnemu Kamilowi Rucie, służbie liturgicznej: ministrantom, Panu Krzysztofowi Kanclerzowi za przygotowanie ministrantów, szafarzom, lektorom i kantorom. Oblackiemu Chórowi Kameralnemu pod batutą Pana Marka Kunickiego za dostarczenie duchowych muzycznych uniesień, diakoni dekoracyjnej, układającym kwiaty, sprzątającym kościół, orkiestrze, Panom niosącym baldachim, oraz niosącym sztandary, wspólnotom podejmującym adorację w ciemnicy i przy Bożym Grobie. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do obchodów i uświetnienia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś II Dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. jak w każdą niedzielę, a składka przeznaczona na Wydziały Teologiczne.
 3. Dziś Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 14.30, od wtorku do soboty o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Msze św. w tym tygodniu odprawiane będą w górnym kościele.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 12.00 i 18.30. Różaniec przed Mszą św. o godz. 8.30, po Mszy św. o godz. 12.00
  i o godz. 18.00. W okresie zimowym nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Najbliższa niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby parafialnej Caritas. Z tej okazji dziękujemy wspólnocie Caritas, która dba o potrzeby ubogich w naszej parafii. Dziękujemy za zaangażowanie i niesioną pomoc. Msza św. w intencji Caritas parafialnej zostanie odprawiona w niedzielę 16 kwietnia o godz. 11.30.
 9. W dniach od 29 kwietnia do 02 maja odbędzie się Zjazd Młodzieży Oblackiej Niniwa w Laskowicach Pomorskich. Zapisy do 24 kwietnia u o. Mariusza i w biurze parafialnym. Koszt uczestnictwa to 200 zł.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.