Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

16.04.2023 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkanocna to Święto Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby parafialnej Caritas. Z tej okazji dziękujemy wspólnocie Caritas, która dba o potrzeby ubogich w naszej parafii. Dziękujemy za zaangażowanie i niesioną pomoc. Msza św. w intencji Caritas parafialnej o godz. 11.30.
 2. Dziś nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek wyrusza parafialna pielgrzymka do Kodnia. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 7.00 w naszym kościele.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W piątek przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego i wieczór uwielbienia do godz. 20.30. Wieczór zakończy się Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór animuje wspólnota Domowego Kościoła.
 7. Liturgiczny obchód przypadającej w przyszłą niedzielę uroczystości św. Wojciecha w tym roku zostaje przeniesiony na poniedziałek 24 kwietnia.
 8. Przyszła niedziela III Wielkanocna to niedziela Biblijna, która rozpoczyna w kościele Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego.
 9. W dniach od 29 kwietnia do 02 maja odbędzie się Zjazd Młodzieży Oblackiej Niniwa w Laskowicach Pomorskich. Zapisy do 24 kwietnia u o. Mariusza i w biurze parafialnym. Koszt uczestnictwa to 200 zł.
 10. Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich odbędzie się 29 kwietnia br. w Kędzierzynie-Koźlu. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu to 50 zł. Wyjazd z parkingu przy domu pogrzebowym o godz. 9.00.
 11. Parafia w Steblowie zaprasza do udziału w pielgrzymce do Czech i Pragi, która odbędzie się w dniach 23-25.06.2023. Koszt uczestnictwa to 990 zł + 50 euro. Plan pielgrzymki wywieszony jest w gablotach ogłoszeniowych oraz na stronie internetowej parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża. Zapisy w kancelarii lub zakrystii steblowskiej parafii.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.