Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21.05.2023 r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 rocznica Komunii św. dla uczniów szkoły katolickiej.
 2. Dziś Słowo Boże głosi o. Mariusz Michalik z Misyjnego Towarzystwa św. Andrzeja Apostoła. Po Mszach św. zbiera ofiary na seminarium na Sri Lance.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy również przez cały maj na Apele przy grocie o godz. 21.00.
 4. W tym tygodniu Msze św. w dolnym kościele.
 5. W poniedziałek przeniesiona z dziś uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.30. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań przed nabożeństwem majowym od godz. 17.30.
 8. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będzie z nami bp. Joseph Ponniah z diecezji Batticaloa na Sri Lance. Serdecznie zapraszamy.
 9. W piątek Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy opieki Matki Bożej, dziękujemy za trud wychowania oraz życzymy zdrowia i dumy ze swoich dzieci.
 10. W piątek spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.30 w górnym kościele.
 11. W sobotę w katedrze gliwickiej święcenia kapłańskie przyjmie ks. Łukasz Rasztar, a w Obrze o. Łukasz Orłowski OMI. Obejmijmy kandydatów do święceń modlitwą.
 12. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w kościele okres wielkanocny.
 13. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę z racji I Komunii św. i Prymicji o zmianie godzin Mszy św. W naszej świątyni odprawione będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Wierni nie związani z uroczystością proszeni są o wybranie innej godziny Mszy św. O godz. 13.00 Msza św. prymicyjna ks. Łukasza Rasztara. Pozostałe Msze św. o godz. 15.00 i 18.30.
 14. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z parafii w niedzielę 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.00. Próba dla dzieci 29 maja o godz. 16.30. Tego dnia również podczas Mszy św. o godz. 11.30 prymicje o. Łukasza Orłowskiego OMI.
 15. Zapraszamy w sobotę 3 czerwca na XI Festyn Rodzinny U Oblat. Festyn odbędzie się tak jak w zeszłym roku na targowisku. Zaplanowano wiele atrakcji.
 16. Podczas Festynu Rodzinnego jedną z atrakcji będzie loteria „Lizak z niespodzianką” dlatego Caritas parafialna zwraca się z prośbą o ofiarowanie fantów. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub zakrystii. Na fanty mogą być przeznaczone takie rzeczy jak: zabawki, gry, przybory szkolne, kolorowanki, maskotki, słodycze, firmowe gadżety.
 17. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie ciast na Festyn. Prosimy o zapisywanie się ma listę w zakrystii. Ciasta przynosimy w dniu Festynu od 13.00 do stanowiska z wypiekami na targowisku. Najlepiej jeśli będą bez kremów. Prosimy o podpisanie blaszek, a najlepiej przynieść je w kartonikach.
 18. W dniach od 3 do 9 lipca odbędzie się Festiwal Życia w Kokotku. Największy chrześcijański Festiwal dla młodzieży w Polsce. W programie koncerty, warsztaty, konferencje, ekstremalny Bieg Festiwalowicza, codzienna Eucharystia, nabożeństwa i całodobowa adoracja. Zapisy u o. Mariusza i biurze parafialnym do 11 czerwca. Koszt to 499 zł.
 19. W sobotę 27 maja w Miejskim Domu Kultury odbędzie się 8 edycja Kampanii Twoje Tak ma znaczenie. Więcej informacji na plakatach w gablocie.
 20. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz dla najmłodszych parafian Mały Gość. U ministrantów przed kościołem do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 21. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jacka Żurka, Łucję Garbela, Danielę Rodewald. Wieczny odpoczynek…
 22. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.