Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła

11.06.2023 r.

 1. Dziś Słowo Boże głosi nam ks. neoprezbiter Łukasz Rasztar. Na zakończenie każdej Mszy św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. Dziś II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 na spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w domu katechetycznym.
 4. Zapraszamy w dni oktawy na Msze św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.30.
 5. W czerwcu litania do Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie na zakończenie Mszy św. wieczornej. W niedziele o godz. 18.00.
 6. We wtorek dzień fatimski w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 12.00, 18.30. Różaniec o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 12.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. O godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem zakończona procesją różańcową na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Tego dnia wyjątkowo nie będzie procesji eucharystycznej. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę mieszkańców dzielnicy Wymyślacz.
 7. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.
 8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w dni uroczystości o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W piątek przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego i wieczór uwielbienia do godz. 20.30. Wieczór zakończy się Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór animuje wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”. Serdecznie zapraszamy.
 10. W sobotę przedwakacyjne kapłańskie odwiedziny chorych w domach. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym. Następne odwiedziny planowane są we wrześniu.
 11. W przyszłą niedzielę Słowo Boże w naszej wspólnocie głosić będzie o. Krzysztof Wrzos OMI, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na organizację Festiwalu Życia w Kokotku.
 12. Za nami XI Festyn Rodzinny U Oblat. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie: staroście powiatu lublinieckiego, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu, Miejskiemu Domowi Kultury w Lublińcu, Katolickiemu Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. św. Edyty Stein w Lublińcu Fundacji Edukacji Katolickiej, wspólnocie Domowego Kościoła, Miejskiej Orkiestrze Dętej Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty, młodzieży, wszystkim występującym, animatorom zabaw dla dzieci, obsłudze technicznej, sponsorom, wszystkim prezentującym swoje stanowiska, służbom Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej. Wszystkim, którzy
  w jakikolwiek sposób przyczynili się do radosnego świętowania naszego festynu składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Irenę Mik. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.