Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła

25.06.2023 r.

 1. Dziś Słowo Boże w nasze wspólnocie głosi neoprezbiter o. Łukasz Orłowski OMI, a na zakończenie każdej Mszy św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. Dziś składka przeznaczona na Stolicę Apostolską tzw. świętopietrze.
 3. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa do piątku na zakończenie Mszy św. wieczornej, a dziś o godz. 18.00.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 5. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej diecezji.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma duszpasterskich odwiedzin chorych w domach. W nagłych sytuacjach prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzami.
 8. W przyszłą niedzielę 2 lipca ślubowana pielgrzymka piesza parafii lublinieckich do Sanktuarium Matki Bożej w Lubecku. Początek w parafii św. Mikołaja o godz. 16.00. Msza św. w Lubecku przy ołtarzu polowym o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszły poniedziałek swoje imienny obchodzi o. Proboszcz. Msza św. imieninowa w niedzielę 2 lipca o godz. 11.30.
 10. W miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30 z wyjątkiem pierwszego piątku i dnia fatimskiego. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 11. Spotkanie pielgrzymów udających się Fatimy odbędzie się w piątek 7 lipca o godz. 19.15. Na spotkanie prosimy donieść drugą ratę wpłaty w złotówkach oraz euro.
 12. Burmistrz miasta Lubliniec informuje, że ruszył Program „Ciepłe mieszkanie” finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym na terenie Gminy Lubliniec. Więcej informacji w tej sprawie udziela Referent do spraw Środowiska i Klimatu Urzędu Miejskiego w Lublińcu.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. U ministrantów do nabycia nowy wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Krzysztofa Nowickiego, Teresę Tomecką. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku, pięknej pogody i szczęśliwej podróży. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.