Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Przemienienia Pańskiego

XVIII Niedziela zwykła

06.08.2023 r.

 1. Dziś Święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. W środę uroczystość św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein patronki naszego miasta. Uroczystości odpustowe w parafii Steblów w niedzielę 13 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę dzień fatimski. Msze św. w porządku niedzielnym. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 14.30 do godz. 18.30. Procesja różańcowa po Mszy św. o godz. 18.30. Zakończenie procesji Apelem Jasnogórskim przy grocie. Zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury Matki Bożej proszę w tym miesiącu wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Miriam.
 7. W biurze parafialnym jest już nowa księga intencji na 2024 rok. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Msze św. gregoriańskie zamawiane są bezpośrednio u o. Proboszcza. Rezerwacji można dokonywać w godzinach pracy biura parafialnego.
 8. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej w Lublińcu. Przypominamy, że nadal trwa nabór uczniów i przedszkolaków na nowy rok szkolny 2023/2024. Więcej informacji w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00.
 9. W miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30 z wyjątkiem pierwszego piątku i dnia fatimskiego. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 10. W dniach od 17 do 19 sierpnia odbędzie się XXXI Diecezjalna Gliwicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy przez stronę i internetową gliwicka.com do 17 sierpnia, lub w biurze parafialnym. Koszt dorośli 25 zł, młodzież 10 zł. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania. Przy zapisie otrzymamy znaczek pielgrzyma.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 12. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Cecylię Strużyk i Pawła Krasnodębskiego. Wieczny odpoczynek…
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku, pięknej pogody i szczęśliwej podróży. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.