Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła

Dzień Fatimski

13.08.2023 r.

 1. Dziś dzień fatimski. Msze św. w porządku niedzielnym. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 14.30 do godz. 18.30. Z racji adoracji nie ma nieszporów niedzielnych o godz. 18.00. Procesja różańcowa po Mszy św. o godz. 18.30. Zakończenie procesji Apelem Jasnogórskim przy grocie. Zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury Matki Bożej proszę w tym miesiącu wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Miriam.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W poniedziałek i we wtorek Msze św. w górnym kościele.
 4. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. W sanktuarium w Lubecku uroczystość odpustowa. Suma o godz. 11.00.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W środę 42 rocznica konsekracji biskupa Jana Wieczorka. Pamiętajmy w modlitwach.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 8. W czwartek uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
 9. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił o. Błażej Gawliczek OMI z Ukrainy, a po Mszach św. przed kościołem zbierał będzie ofiary.
 10. W biurze parafialnym jest już nowa księga intencji na 2024 rok. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Msze św. gregoriańskie zamawiane są bezpośrednio u o. Proboszcza. Rezerwacji można dokonywać w godzinach pracy biura parafialnego.
 11. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej w Lublińcu. Przypominamy, że nadal trwa nabór uczniów i przedszkolaków na nowy rok szkolny 2023/2024. Więcej informacji w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00.
 12. W miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku, pięknej pogody i szczęśliwej podróży. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.