Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła

27.08.2023 r.

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 2. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 4. Przypominamy że od piątku 1 września powraca stały porządek Mszy św. w tygodniu o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. Porządek Mszy św. niedzielnych bez zmian.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci z rodzicami. Spowiedź poł godziny przed każdą Mszą św. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na parafialną Caritas.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.00. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. W sobotę kapłańskie odwiedziny chorych od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 8. Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Województwa Śląskiego w ramach V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dra. Emila Cyrana w Lublińcu gorąco zachęca do głosowania na projekt pt. ”Zielona enklawa – projekt zagospodarowania obszaru zielonego na trenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu”. Realizacja powyższej inwestycji jest bardzo ważna dla pracowników, pacjentów, rodzin odwiedzających pacjentów oraz osób korzystających z usług ambulatoryjnych Szpitala, w tym głównie mieszkańców Gminy Lubliniec. Od ilości głosów zależy przyznanie środków finansowych na realizację powyższej inwestycji. Za tydzień po Mszach św. będą zbierane głosy przed kościołem. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.
 9. Decyzją o. Prowincjała z Radą po zakończeniu kadencji przełożonego o. Superior Łucjan Osiecki OMI został przeniesiony do klasztoru w Katowicach. Od 1 września nowym Superiorem wspólnoty zakonnej w Lublińcu został mianowany o. Bernard Briks OMI.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 11. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jana Wichary, Grzegorza Dryndę, Marka Liberadzkiego. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.