Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła

03.09.2023 r.

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Msze św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Msza św. dla Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego o godz. 8.30. Msza św. dla Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej o godz. 10.00. Mszy św. przewodniczyć będzie o. Prowincjał Marek Ochlak OMI.
 3. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. z komunią św. pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych o godz. 7.00, 8.30, 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 17.30.
 5. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.15 w domu katechetycznym. Zapraszamy nowych młodych do zaangażowania. Chętnych prosimy o kontakt z o. Mariuszem.
 6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Chętnych prosimy o kontakt z o. Mateuszem. W piątek zapraszamy dziewczynki i chłopców na pierwszą próbę scholii o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Zachęcamy do śpiewania nowych młodych artystów.
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych tegorocznych pierwszoklasistów.
 8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w auli domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 10. W dniach 19 i 20 września (wtorek i środa) w biurze parafialnym w godzinach 19.00-20.30 rozpoczną się zapisy dzieci pierwszokomunijnych, które 26 maja 2024 roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii. Zapisu dokonują rodzice podczas rozmowy z duszpasterzem.
 11. Za dwa tygodnie 17 września odpust w naszej parafii ku czci św. Stanisława Kostki. Odpust tradycyjnie poprzedzimy przygotowaniem tzw. Triduum. W tym roku kazania odpustowe będzie głosił o. Piotr Osowski OMI z Obry.
 12. Dziś przed kościołem zbierane są podpis na poparcie projektu pt. ”Zielona enklawa – projekt zagospodarowania obszaru zielonego na trenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu” w ramach V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.