XXIII Niedziela zwykła

10.09.2023 r.

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych tegorocznych pierwszoklasistów.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w auli domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. Dziś druga niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. W środę dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. z kazaniem o godzinie 7.00, 8,30, 12.00 i 18.30. Różaniec o godzinie 8.00 i po Mszy św. o godzinie 12.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej wieczornej. O godzinie 17.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa. O godzinie 18.30 Msza święta z kazaniem zakończona procesją różańcową, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnoty Niniwa i ministrantów.
 6. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór będzie animować młodzieżowa wspólnota Niniwa. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę 16 września o godz. 10.00 Msza św. rozpoczynająca nowy rok duszpasterski. Zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne z naszej parafii wraz z liderami. Po Mszy św. wspólna agapa.
 8. W poniedziałek 18 września po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w auli szkoły katolickiej. Zapraszamy wszystkich Radnych.
 9. W dniach 19 i 20 września (wtorek i środa) w biurze parafialnym w godzinach 19.00-20.30 rozpoczną się zapisy dzieci pierwszokomunijnych, które 26 maja 2024 roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii. Zapisu dokonują rodzice podczas rozmowy z duszpasterzem.
 10. Za tydzień 17 września odpust w naszej parafii ku czci św. Stanisława Kostki. Odpust tradycyjnie poprzedzimy przygotowaniem tzw. Triduum, od czwartku do soboty Msze św. z kazaniami o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. Odpust tradycyjnie poprzedzimy przygotowaniem tzw. Triduum. W tym roku kazania odpustowe będzie głosił o. Piotr Osowski OMI z Obry.
 11. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów do Fatimy 20 września o godz. 19.30 w dolnym kościele.
 12. Organizujemy parafialną pielgrzymkę na uroczystości odpustowe na św. Krzyżu w czwartek 14 września. Wyjazd o godz. 6.00 koło zakładu pogrzebowego, powrót ok. godz. 20.00. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Koszt 60 zł.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Marka Ciepiela. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.