Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła

Odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki

17.09.2023 r.

 1. Dziś odpust w naszej parafii ku czci św. Stanisława Kostki. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30. Słowo Boże głosi nam o. Piotr Osowski OMI z Obry.
 2. Po Mszach św. zapraszamy tradycyjnie na poczęstowanie się przed kościołem owocami świętości w postaci jabłek z cytatami od św. Stanisława Kostki. Życzymy smacznego.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek 18 września po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w auli szkoły katolickiej. Zapraszamy wszystkich Radnych.
 5. We wtorek i środę w biurze parafialnym w godzinach 19.00-20.30 zapisy dzieci pierwszokomunijnych, które 26 maja 2024 roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii. Zapisu dokonują rodzice podczas rozmowy z duszpasterzem.
 6. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W środę spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających do Fatimy o godz. 19.30 w dolnym kościele.
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 9. W czwartek swoje imieniny obchodzi o. Mateusz Król OMI. Życzymy dostojnemu solenizantowi błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej i wielu natchnień Ducha Świętego oraz otwartości na Jego prowadzenie. Niech nasza patronka Maryja Niepokalana wyprasza potrzebne łaski. Msza św. w intencji solenizanta w przyszłą niedzielę 24 września o godz. 11.30. Po Mszy św. kawa i herbata oraz poczęstunek w auli domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.
 10. Próba scholii w piątek o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dzieci do śpiewania.
 11. W sobotę 23 września zapraszamy na Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich w naszym kościele. O godz. 10.30 różaniec misyjny, o godz. 11.00 Msza św., którą odprawią ojcowie z Prokury Misyjnej z Poznania. Po Mszy św. spotkanie i poczęstunek w auli domu katechetycznego. Zapraszają Zelatorzy Przyjaciół Misji wraz z opiekunem o. Mariuszem.
 12. Zbiórka dla ministrantów w sobotę w kościele o godz. 10.00 dla młodszych, o godz. 11.00 dla starszych. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu.
 13. W sobotę w Gliwicach pogrzeb śp. Biskupa Jana Wieczorka, pierwszego Ordynariusza gliwickiego. O godzinie 11.00 zabiją dzwony we wszystkich kościołach diecezji.
 14. W przyszłą niedzielę Słowo Boże głosić nam będą ojcowie z Prokury Misyjnej z Poznania.
 15. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8.30 dożynki parafialne. Intencja ofiarowana od mieszkańców dzielnicy Wymyślacz.
 16. W dniach od 29 września do 1 października odbędzie się w naszej parafii weekendowy kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie o godz. 18.30 Mszą św. w dolnym kościele. Nauki w auli szkoły katolickiej. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Zachęcamy zainteresowanych.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 18. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Biskupa Jan Wieczorka, Jadwigę Demarczyk. Wieczny odpoczynek…
 19. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.