Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła

01.10.2023 r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 2. Dziś również Ochotnicza Straż Pożarna w Lublińcu organizuje piknik na placu przy naszym kościele. W godzinach od 8.00 do 16.00 będzie można m.in. zapoznać się ze sprzętem używanym przez strażaków, przypomnieć podstawy pierwszej pomocy, a najmłodsi spróbować swoich sił w roli strażaka. Będzie również możliwość wsparcia jednostki przez złożenie ofiary. Serdecznie zapraszamy.
 3. Rozpoczął się październik miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Tradycyjnie w dni powszednie modlitwę prowadzą wspólnoty parafialne, w soboty i niedziele duszpasterze. Grafik wspólnot prowadzących różaniec znajduje się w nowym numerze parafialnej gazetki U Oblat oraz na naszej stronie internetowej.
 4. W środę 4 października wspominamy w liturgii św. Franciszka patrona ekologów i miłośników przyrody. Zapraszamy szczególnie dzieci na nabożeństwo dziękczynienia za dzieło stworzenia o godz. 17.15 ze swoimi zwierzątkami. Nabożeństwo odbędzie się przy grocie.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę 4 października w dolnym kościele o godz. 19.15 dla uczniów klas pierwszych szkół średnich, a o godz. 20.00 dla uczniów z drugich klas szkół średnich.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msze św. z komunią św. pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu
  w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 17.30.
 7. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30. Wyjątkowo nie będzie Mszy św. szkolnej oraz różańca dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie nabożeństwa różańcowego. Tego dnia składka przeznaczona na parafialną Caritas.
 8. W piątek w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy Biskupa Gliwickiego Sławomira Odera. To dzień wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Ksiądz Biskup cały dzień będzie wizytował miejsca posługi Misjonarzy Oblatów. O godz. 16.00 spotka się z liderami i przedstawicielami wspólnot parafialnych
  w domu katechetycznym. O godz. 17.00 spotkanie z Radą Parafialną również w domu katechetycznym. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30 pod przewodnictwem Biskupa Sławomira. Nasza obecność niech będzie znakiem jedności z następcą Apostołów.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.00. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 10. W sobotę kapłańskie odwiedziny chorych od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 11. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich w dniu 14 X 2023 r. Koszt 60 zł, wyjazd o godzinie 8.00. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 12. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu organizuje jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Markowej, gdzie odbyła się beatyfikacja rodziny Ulmów. Wyjazd 24 X o godz. 6.00 przy stacji BP. Koszt 200 zł. Zapisy pod nr. tel. 606 272 370.
 13. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym po Mszy św. wieczornej.
 14. Próba scholii w piątek o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dzieci do śpiewania.
 15. Za tydzień II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 16. Zbiórka dla ministrantów młodszych i starszych w sobotę w kościele o godz. 10.00. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego Ekstra w cenie 14 zł. U ministrantów przed kościołem do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazety U Oblat, a dla najmłodszych Kostka.
 18. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Annę Opalińską. Wieczny odpoczynek…
 19. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.