Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła

08.10.2023 r.

 1. Witamy w naszej parafii o. Krzysztofa Koślika OMI misjonarza pracującego na Madagaskarze, a pochodzącego z Lublińca. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże. Po Mszach św. o. Krzysztofa przed kościołem zbiera ofiary na misje.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji w auli domu katechetycznego.
 3. Dziś II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W głównym ołtarzu pojawiły się nowe świeczniki. Dwa z nich to dar tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Pozostałe czekają na ofiarodawców. Gdyby ktoś chciał się przyłączyć do ufundowania proszony jest o kontakt z o. Proboszczem.
 4. W październiku zapraszamy do modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Tradycyjnie w dni powszednie modlitwę prowadzą wspólnoty parafialne, w soboty i niedziele duszpasterze. Grafik wspólnot prowadzących różaniec znajduje się w nowym numerze parafialnej gazetki U Oblat oraz na naszej stronie internetowej.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które w naszej parafii przystąpią do pierwszej Komunii świętej w maju 2024 roku.
 6. W piątek dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 12.00, 18.30. Różaniec o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 12.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. O godz. 17.15 różaniec dla dzieci. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem zakończona procesją różańcową na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Prosimy o zabranie świec. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę Żywego Różańca. Procesja różańcowa przejdzie ulicami naszej parafii: Targową, Cebulskiego, Wyszyńskiego, Piłsudskiego. Zakończenie procesji przy grocie Matki Bożej. Zapraszamy do uczestnictwa. Niech przejście z Maryją ulicami naszej parafii stanie się okazją do świadectwa wiary.
 7. W piątek z racji obchodów dnia fatimskiego biuro parafialne wieczorem nieczynne.
 8. Próba scholii w piątek o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 9. W piątek spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa po Mszy św. wieczornej.
 10. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej i dzień patronalny naszej Katolickiej Szkoły. Wszystkim nauczycielom, pracownikom, społeczności szkolnej, rodzicom i wychowawcom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa oraz darów Ducha Świętego.
 11. Zbiórka dla ministrantów w sobotę w kościele o godz. 10.00 dla młodszych, o godz. 11.00 dla starszych.
 12. W przyszłą niedzielę w całej Polsce przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Z okazji dnia papieskiego będziemy mogli przed kościołem po Mszach św. nabyć kremówki papieskie z których dochód po odliczeniu kosztów produkcji zostanie przeznaczony na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 13. Kartki na wypominki (zalecki) wyłożone są na stoliku za ławkami i przy biurze parafialnym. Wypełnione kartki składamy w zakrystii i biurze parafialnym. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.