Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela zwykła

05.11.2023 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się w ostatnim czasie do przebiegu i przygotowania uroczystości związanych z dniem Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Ojcom za pomoc w konfesjonale i sprawowaną liturgię, ministrantom za przygotowanie liturgii, młodzieży ze wspólnoty Niniwa, Oblackiemu chórowi kameralnemu i diakoni muzycznej Domowego Kościoła za animowanie śpiewów i przygotowanie XII Zaduszek muzycznych U Oblat, kościelnemu, szafarzom, organistom, przygotowującym dekoracje. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli pracy i serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych prosimy o podpisanie i przyniesienie do zakrystii plansz z obrazkami. Nagrodzenie najbardziej wytrwałych w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00.
 3. Zapraszamy na różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 18.00 do środy. Kartki na wypominki (zalecki) wyłożone są na stoliku za ławkami i przy biurze parafialnym. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub biurze parafialnym. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W sobotę 105 rocznica Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w naszym kościele w intencji Ojczyzny i Miasta o godz. 11.30. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.30.
 7. W przyszłą niedzielę Słowo Boże w naszej wspólnocie parafialnej będzie głosił o. Piotr Bednarski OMI, superior wspólnoty oblackiej w Opolu. Po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu.
 8. Za tydzień II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 9. Burmistrz Miasta Lublińca serdecznie zaprasza do udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości na cmentarzu wojskowym o godz. 8.50. Następnie Msza św. o godz. 10.00, Bieg Nieodległości o godz. 11.11, Koncert patriotyczny o godz. 17.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.
 10. Burmistrz Miasta Lublińca zaprasza do obejrzenia mobilnego widowiska edukacyjnego „Iskry Niepodległej”, przygotowanego przez Biuro „Niepodległa”. Pokazy odbywać się będą na lublinieckim rynku w dniach od 7 do 9 listopada. Więcej informacji na plakacie.
 11. Bractwo Najświętszego Sakramentu Diecezji Gliwickiej zaprasza wszystkich członków Bractwa, kapłanów oraz osoby, które chciałby wstąpić na spotkanie formacyjne które odbędzie się w parafii św. Bartłomieja w Gliwicach w sobotę 18 listopada od godz. 10.30. Plan i więcej informacji na plakacie.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 13. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Maciuch. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.