Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.2023 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 ministranci odnowią swoje przyrzeczenia i otrzymają stroje liturgiczne. Na zakończenie sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie Aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś Słowo Boże głosi o. Bernard Briks OMI superior naszej wspólnoty zakonnej i po Mszach św. rozprowadza oblackie kalendarze misyjne na 2024 rok. Ofiary z kalendarzy przeznaczone są na dzieła misyjne prowadzone przez Misjonarzy Oblatów.
 3. Zapraszamy serdecznie na koncert – II przegląd chórów Cantate Domino z okazji wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej o godz. 15.30 w naszym kościele.
 4. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna na którą zapraszamy dzieci z rodzicami. Spowiedź pół godziny przed każda Mszą św. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka tego dnia przeznaczona na parafialną Caritas.
 8. W piątek próba scholii o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 9. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów młodszych, o godz. 11.00 ministrantów starszych.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.00. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 11. Kapłańskie odwiedziny chorych przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę 16 grudnia.
 12. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Podczas Mszy św. błogosławieństwo wieńca adwentowego oraz opłatków na stół wigilijny.
 13. Informujemy, że kościół górny i dolny jest ogrzewany. Prosimy o zamykanie drzwi.
 14. Przed kościołem pod arkadami i przy biurze parafialnym dostępne są świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Duże w cenie 15 zł, małe po 7 zł.
 15. Parafialna wspólnota Caritas organizuje zbiórkę chemii gospodarczej dla naszych ubogich. Zbiórka potrwa do 17 grudnia. Artykuły chemiczne możemy przynosić do zakrystii i biura parafialnego. Potrzebujemy: proszki i płyny do prania, płyny do mycia podług i naczyń, szampony, żele do ciała, mydła, pasty do mycia zębów, szczoteczki, kremy i pianki do golenia, maszynki do golenia. Za otwartość serca
  i za przyniesione już dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. U ministrantów przed kościołem dostępny jest nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.