Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

03.12.2023 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, a także ze względu na przyszłoroczny kongres eucharystyczny w naszej diecezji pod hasłem: „Ja Jestem z wami” . Podczas każdej Mszy św. poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków na stół wigilijny. Opłatki i świece Caritas małe w cenie 7 zł i duże w cenie 15 zł będą do nabycia po Mszach św. przed kościołem (pod arkadami) i przy biurze parafialnym.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. Dziś w kościele w Lisowicach o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynne z okazji 3 rocznicy rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego kl. Alfonsa Mańki OMI. Serdecznie zapraszamy.
 4. Zachęcamy, aby w Adwencie zarezerwować sobie czas na modlitwę, szczególnie na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty tradycyjnie Roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7.00. Po Roratach wspólnoty Domowego Kościoła i Caritas zapraszają na pyszne kakao i herbatkę adwentową oraz pierniczki.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 19.15 dla klas I szkół średnich, o godz. 20.00 dla klas II szkół średnich w dolnym kościele.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.30 komunia św. dla wszystkich wiernych pod dwiema postaciami. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 18.00.
 8. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To święto patronalne Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Msze św. w górnym kościele. O godz. 18.00 nabożeństwo maryjne – Akatyst ku czci Bogarodzicy w wykonaniu naszego Oblackiego Chóru Kameralnego. O godz. 18.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem o. Prowincjała Marka Ochlaka OMI inaugurująca rok jubileuszowy 25 lecia beatyfikacji bł. o. Józefa Cebuli OMI, Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek nie ma Rorat dla dzieci o godz. 17.00.
 9. W piątek z okazji Uroczystości zapraszamy na godzinę łaski, adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 12.00 do 13.00 w górnym kościele.
 10. W piątek próba scholii o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 11. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów młodszych, o godz. 11.00 ministrantów starszych.
 12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych, które w naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Rodzice sami kupują medaliki dla swoich dzieci. Po Mszy św. w dolnym kościele krótkie spotkanie dla rodziców.
 13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w domu katechetycznym.
 14. Za tydzień II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 15. Informujemy, że kościół górny i dolny jest ogrzewany. Prosimy o zamykanie drzwi.
 16. Parafialna wspólnota Caritas organizuje zbiórkę chemii gospodarczej dla naszych ubogich. Zbiórka potrwa do 17 grudnia. Artykuły chemiczne możemy przynosić do zakrystii i biura parafialnego. Potrzebujemy: proszki i płyny do prania, płyny do mycia podług i naczyń, szampony, żele do ciała, mydła, pasty do mycia zębów, szczoteczki, kremy i pianki do golenia, maszynki do golenia. Za otwartość serca i za przyniesione już dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 17. Rozpoczął się remont apsydy w prezbiterium kościoła. Zostały odsłonięte zamurowane okna. W tym tygodniu zostaną wykonane prace konserwatorskie oraz malowanie. Kolejny etap prac zaplanowany na przyszły rok to wymiana witraży z wizerunkiem bł. Józefa Cebuli i św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein.
 18. Dom Kultury w Koszęcinie zaprasza w piątek 8 grudnia o godz. 18.00 na spektakl muzyczny „Pieśń nad pieśniami” w wykonaniu Teatru EXIT.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Gość Ekstra w cenie 12 zł, oraz ostatni numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 20. W tym tygodniu do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Piotra Mryka, Joachima Krystka, Iwonę Sukiennik, Józefę Myślińską. Wieczny odpoczynek…
 21. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.