Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2024 r.

 1. Dziś kończą się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy o. Piotrowi Furmanowi OMI naszemu rekolekcjoniście za głoszone Słowo Boże. Życzymy obfitości darów Ducha Świętego w posłudze misjonarskiej szczególne na czas Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest jako podziękowanie rekolekcjoniście i przeznaczona na budowę Domu Pokuty w Gorzowie Wielkopolskim.
 2. Dziś z okazji obchodzonego kilka dni temu dnia zakochanych zapraszamy na babeczki ze szczyptą miłości. Młodzież ze wspólnoty Niniwa przygotowała pyszne wypieki. Dochód z babeczek przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd młodzieży.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Dziś kazanie wygłosi o. Rekolekcjonista.
 4. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej zaprasza przedszkolaków z rodzicami na dzień otwarty w środę 21 lutego w godzinach od 17.00 do 19.00. W czasie spotkania dzieci będą uczestniczyły w zajęciach tanecznych i językowych, w zajęciach z ceramiki i robotyki oraz w studiu nagrań dźwięku. W tym czasie spotkanie dla rodziców informacyjne z dyrekcją. Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami i przy furcie. Tradycyjnie prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie i poprowadzenie rozważań nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki:

23.02.2024 – Żywy Różaniec, Przyjaciele Misji, Caritas

01.03.2024 – Domowy Kościół, Neokatechumenat

08.03.2024 – Apostolat Maryjny, Krąg biblijny, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

15.03.2024 – Odnowa w Duchu Świętym Miriam, Lektorzy dorośli

22.03.2024 – Niniwa, Ministranci

 1. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.30 do sakramentu bierzmowania przystąpią uczniowie klas II szkół średnich. Sakramentu udzieli bp Andrzej Iwanecki. W środę o godz. 19.15 odbędzie się próba przed bierzmowaniem, a w czwartek o godz. 19.15 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w górnym kościele. Obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa.
 2. Za ławkami na stoliku znajdują się sakiewki misyjne. To inicjatywa Prokury Misyjnej polegającej na zbieraniu drobnych datków w formie jałmużny wielkopostnej. To chce się włączyć akcję pomocy misjom niech zabierze sakiewkę. Przyniesiemy je w niedzielę palmową do kościoła,
  a w Wielki Czwartek zostaną przyniesione w darach do ołtarza. Następnie przekazane na pomoc misjom.
 3. Zapraszamy na kurs ALPHA, który rozpocznie się 22 lutego w Lubecku. Kurs ALPHA to rekolekcje w formie 9 spotkań przez 9 tygodni. W każdy czwartek spotkanie składa się z kolacji filmu oraz rozmowy na dany temat. To wspaniała okazja, aby głębiej przeżyć okres Wielkiego Postu. Kurs jest dla wszystkich dorosłych i jest darmowy. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer gościa niedzielnego oraz Gość Extra o tematyce wielkopostnej w cenie 14 zł. Dla najmłodszych parafian Mały Gość Niedzielny.
 5. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.  Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.