Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2024 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Kazanie pasyjne głosi o. Proboszcz.
 2. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąc.
 5. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami Dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci z rodzicami. Spowiedź poł godziny przed każdą Mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy św. wieczornej. Składka tego dnia przeznaczona na parafialną Caritas.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami i przy furcie. Tradycyjnie prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie i poprowadzenie rozważań nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki:

01.03.2024 – Domowy Kościół, Neokatechumenat

08.03.2024 – Apostolat Maryjny, Krąg biblijny, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

15.03.2024 – Odnowa w Duchu Świętym Miriam, Lektorzy dorośli

22.03.2024 – Niniwa, Ministranci

 1. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca nie ma kapłańskich odwiedzin chorych w domach. Najbliższe odwiedziny przed świętami 23 marca.
 3. W przyszłą niedzielę taca na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.
 4. Wielkopostny Dzień Skupienia Żywego Różańca w sobotę 9 marca 2024 w parafii św. Franciszka w Zabrzu przy ul. Wolności 446. W programie: modlitwa różańcowa, konferencja, Msza Św. spotkanie przy stole. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu obok Domu Pogrzebowego, przyjazd ok. godz. 15.00, koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do wtorku 5 marca.
 5. Rozpoczął się remont drogi przy targowisku. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość. Jednocześnie informujemy i prosimy, aby parkować samochody na targowisku.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer gościa niedzielnego.
 7. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego Kaczmarczyk, Elżbietę Szwarc, Krzysztofa Szeląg, Irenę Augustynowicz, Justynę Kunicką. Wieczny odpoczynek…
 8. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.