Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2024 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Kazanie pasyjne głosi o. Proboszcz.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie książeczek dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców w dolnym kościele.
 3. Trwa w całej Polsce nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna w naszej parafii na zakończenie każdej Mszy św.
 4. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. jak w dzień powszedni.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 7. W piątek o godz. 18.30 wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie nabożeństwa w kościele św. Mikołaja, zakończenie na Rynku. Zachęcamy i zapraszamy do udziału.
 8. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
 9. W piątek biuro parafialne w godzinach wieczornych nieczynne.
 10. W sobotę przedświąteczne kapłańskie odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Procesja podczas Mszy św. o godz. 10.00. Młodzież ze wspólnoty Niniwa będzie rozprowadzać palmy przed kościołem.
 12. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. nie na ostatnią chwilę. Spowiedź w naszym kościele pół godziny przed każdą Mszą św. Spowiedź w ramach akcji „Noc konfesjonałów” w Wielki Poniedziałek 25 marca od godz. 17.00 do 22.00 w górnym kościele.
 13. Plan całego Wielkiego Tygodnia znajduje się na stronie internetowej. Prosimy, aby zapoznać się z godzinami celebracji, spowiedzi, adoracji i święconek.
 14. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w dniach od 24 do 28 czerwca. W programie również Niepokalanów, Święta Lipka, Olsztyn, Malbork, Toruń. Koszt od osoby to 1000 zł. Zapisy w burze parafialnym lub zakrystii. Plan pielgrzymki w gablocie.
 15. Parafialny Zespół Caritas organizuję zbiórkę chemii gospodarczej dla naszych ubogich. Środki chemiczne możemy przynosić do zakrystii lub biura parafialnego do przyszłej niedzieli. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego po 10 zł, Gość Historia Kościoła po 12 zł. Za tydzień ukaże się świąteczny numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 17. Po Mszach św. są do nabycia przed kościołem i na furcie wielkanocne świece Caritas.
 18. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.  Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.