Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa

24.03.2024 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Procesja podczas Mszy św. o godz. 10.00. Młodzież ze wspólnoty Niniwa przed każdą Mszą św. rozprowadza palmy.
 2. Sakiewki z darem na misje możemy składać do koszyków przy balaskach. Dary te zostaną przyniesione do ołtarza w czasie procesji w Wielki Czwartek, a następnie przesłane do Prokury Misyjnej w Poznaniu.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa dziś po Mszy św. o godz. 11.30 i w Wielki Piątek o godz. 17.00. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30.
 4. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. Spowiedź w Wielki Poniedziałek w ramach akcji „ Noc Konfesjonałów” od 17.00 do 22.00. Spowiedź od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Czwartku w dolnym kościele. W Wielki Piątek i Sobotę w górnym kościele. Godziny spowiedzi znajdują się na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.
 5. Plan całego Wielkiego Tygodnia znajduje się na stronie internetowej. Prosimy, aby zapoznać się z godzinami celebracji, spowiedzi, adoracji i święconek.
 6. W tym roku liturgiczny obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego przenosi się na poniedziałek 8 kwietnia. Również tego dnia odbędzie się adopcja dziecka poczętego.
 7. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W Wielki Czwartek w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej w kościele katedralnym w Gliwicach i w każdej parafii uroczyste rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego Diecezji Gliwickiej.
 9. W Wielki Czwartek i Piątek biuro parafialne nieczynne.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta.
 11. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 12. W Wielki Piątek i Sobotę ofiary składane podczas adoracji krzyża przeinaczone będą na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej.
 13. Wigilia Paschalna rozpocznie się na zewnątrz kościoła o godz. 20.00 obrzędem błogosławieństwa ognia. Prosimy przynieść świece.
 14. W Niedzielę Zmartwychwstania zapraszamy na tradycyjną Rezurekcję o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Na procesję zapraszamy orkiestrę, poczty sztandarowe, mężczyzn do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną. Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów na trasie procesji. Jednocześnie przypominamy, że jest możliwość parkowania samochodów na targowisku.
 15. W II dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedziele.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. U ministrantów przed kościołem do nabycia świąteczny numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 17. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Beatę Kulicką. Wieczny odpoczynek…
 18. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.