Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej

26.05.2024 r. 

 1. Dziś uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 uroczystość I Komunii św. Prosimy wiernych nie związanych z uroczystością o wybranie innej godziny Mszy św.
 3. Dziś Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy opieki Matki Bożej, dziękujemy za trud wychowania oraz życzymy zdrowia i dumy ze swoich dzieci.
 4. W tym tygodniu Msze św. ze względu na biały tydzień w górnym kościele.
 5. Do piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 18.00. Zapraszamy również na Apele przy grocie o godz. 21.00.
 6. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. O godz. 8.00 Msza św. po niej procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy krzyżu oblackim przygotowuje nasza parafia. Następnie ołtarze przy szpitalu powiatowym, przy kościele św. Krzyża i ostatni na Rynku. Zachęcamy do uczestnictwa poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00, kolejna bezpośrednio po zakończeniu procesji, 14.30 i 18.30. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św.
 7. Zapraszamy na „Misterium Eucharystyczne” w Boże Ciało o godz. 16:00 i w niedzielę 2 czerwca o godz.16:00 w auli Domu Parafialnego przy parafii św. Mikołaja. Jest to przedstawienie teatralne łączące Mękę Jezusa z momentami Mszy Świętej. Przedstawienie jest od 12 roku życia.
 8. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. w górnym kościele. Msze św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.30, w niedzielę procesja po sumie.
 9. Biskup gliwicki Sławomir Oder udzielił wszystkim wiernym przebywającym w piątek na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 10. W sobotę rozpoczynamy czerwiec – miesiąc Serca Jezusowego. W dni powszednie litania na zakończenie Mszy św. wieczornej. W niedziele o godz. 18.00.
 11. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 12. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach odbędą się wyjątkowo nie w pierwszą sobotę miesiąca, a w sobotę 8 czerwca.
 13. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci z naszej parafii.
 14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 15. W poniedziałek spotkanie dla pielgrzymów udających się do Lourdes o godz. 19.00. Prosimy na spotkanie przynieść zaliczkę w wysokości 1000 zł. Spotkanie w dolnym kościele.
 16. Pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Gierzwałdu prosimy o uregulowanie opłaty do końca maja.
 17. Na stoliku za ławkami są do nabycia świece pamiątki diecezjalnego kongresu w cenie 17 zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na potrzeby diecezjalnej Caritas.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Gość Ekstra w cenie 14 zł oraz Mały Gość Niedzielny na najmłodszych parafian.
 19. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Teresę Matuszewską i Andrzeja Kluba. Wieczny odpoczynek…
 20. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.