Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela zwykła

02.06.2024 r. 

 1. Za nami XII Festyn Rodzinny U Oblat. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie: Staroście powiatu lublinieckiego, Burmistrzowi Miasta Lubliniec, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu, Miejskiemu Domowi Kultury w Lublińcu, Katolickiemu Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. św. Edyty Stein w Lublińcu Fundacji Edukacji Katolickiej, wspólnocie Domowego Kościoła, młodzieży, wszystkim występującym, animatorom zabaw dla dzieci, obsłudze technicznej, sponsorom, wszystkim prezentującym swoje stanowiska, służbom Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do radosnego świętowania naszego festynu składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci z naszej parafii.
 3. Dziś zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 4. W tym tygodniu Msze św. w górnym kościele. Msze św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.30, w niedzielę procesja po sumie.
 5. W czerwcu litania do Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie na zakończenie Mszy św. wieczornej. W niedziele o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąc. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 17.30. Podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.30 komunia św. dla wszystkich wiernych pod dwiema postaciami.
 7. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.
 8. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu zaprasza w czwartek 6 czerwca na Czuwanie Taizé, które będzie wspólnym dziękczynieniem naszego dekanatu za czas Kongresu Eucharystycznego. Początek o 18:30. Po czuwaniu, przy kościele, na uczestników będzie czekać słodki poczęstunek.
 9. W pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna na którą zapraszamy rodziców z dziećmi. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Składka przeznaczona na potrzeby parafialnej Caritas. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W sobotę przedwakacyjne kapłańskie odwiedziny chorych w domach. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym. Następne odwiedziny planowane są we wrześniu.
 11. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 świętować będziemy jubileusze kapłaństwa naszych współbraci: 70 lecie kapłaństwa o. Antoniego Lesza OMI i o. Brunona Wielkiego OMI. 40 lecie kapłaństwa o. superiora Bernarda Briksa OMI, o. Wiesława Nazaruka OMI i o. Klaudiusza Hermańskiego OMI. Dostojnym jubilatom składamy najserdeczniejsza życzenia i pamiętamy w modlitwie.
 12. Za tydzień II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 13. W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. o godz. 14.30 na spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w domu katechetycznym.
 14. W dniach od 8 do 14 lipca odbędzie się Festiwal Życia w Kokotku. Największy chrześcijański Festiwal dla młodzieży w Polsce. W programie koncerty, warsztaty, konferencje, ekstremalny bieg festiwalowicza, codzienna Eucharystia, nabożeństwa i całodobowa adoracja. Zapisy u o. Mariusza do 16 czerwca.
 15. Informujemy, że są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Za interesownych prosimy o kontakt z o. Mateuszem. Spotkanie organizacyjne w środę 12 czerwca o godz. 19.15 w dolnym kościele.
 16. W dniach od 18 do 27 lipca w OCM Niniwa w Kokotku odbędzie się Obóz Musicalowy z Magdą Anioł organizowany przez szkołę muzyczną PasjonArt. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży od 7 do 17 lat. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na plakatach oraz w mediach społecznościowych. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.
 17. Sołtys Lisowic zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w XV Kwietnym Biegu dla uczczenia 45 rocznicy I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Bieg jest 24 godzinny (chodzimy lub biegamy pętle 1,5 km). Start 7 czerwca w piątek o godz. 18.00 w Lisowicach.
 18. Na stoliku za ławkami są do nabycia świece pamiątki diecezjalnego kongresu w cenie 17 zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na potrzeby diecezjalnej Caritas.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz Mały Gość Niedzielny dla najmłodszych parafian.
 20. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.