Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła

09.06.2024 r. 

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 świętujemy jubileusze kapłaństwa naszych współbraci: 70 lecie kapłaństwa o. Antoniego Lesza OMI i
  o. Brunona Wielkiego OMI. 40 lecie kapłaństwa o. superiora Bernarda Briksa OMI, o. Wiesława Nazaruka OMI, o. Klaudiusza Hermańskiego OMI i pochodzącego z Lublińca o. Romana Kępy OMI. Dostojnym jubilatom składamy najserdeczniejsza życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej.
 2. Dziś II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 na spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w domu katechetycznym.
 4. W czerwcu litania do Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie na zakończenie Mszy św. wieczornej. W niedziele o godz. 18.00.
 5. W środę spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do Gietrzwałdu o godz. 19.15 w dolnym kościele.
 6. W czwartek dzień fatimski w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 12.00, 18.30. Różaniec prowadzony przez wiernych o godz. 8.00 i o godz. 11.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 rozpoczęta Koronką do Bożego Miłosierdzia do Mszy św. wieczornej. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie adoracji. Po Mszy św. wieczornej procesja różańcowa. Prosimy o zabranie świec. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę mieszkańców dzielnicy Wymyślacz.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy celebrowali centralne uroczystości jubileuszu 25 lecia beatyfikacji o. Józefa Cebuli. O godz. 11.30 uroczysta Msza św. w której uczestniczyć będą zaproszeni goście między innymi z Rzymu o. Superior Generalny, o. Prowincjał i wielu oblatów z Polski i zagranicy, a także przedstawiciele oblackich klasztorów i parafii. Przed Mszą św. klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze przybliżą nam postać bł. o. Józefa Cebuli krótkim koncertem zespołu Gitary Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości.
 8. Decyzją o. Prowincjała z Radą Prowincjalną następują zmiany w naszej wspólnocie zakonnej. O. Wiesław Nazaruk OMI zostaje skierowany do Kodnia, o. Paweł Gomulak OMI zostaje skierowany do Belgii. Do wspólnoty zakonnej w Lublińcu zostaje skierowany: o. Grzegorz Pawluś OMI, oraz do infirmerii: Czesław Grabowski OMI, o. Jan Nieruchalski OMI, br. Andrzej Błażejewski OMI. Zespół duszpasterzy zastaje bez zmian.
 9. W dniach od 8 do 14 lipca odbędzie się Festiwal Życia w Kokotku. Największy chrześcijański Festiwal dla młodzieży w Polsce. W programie koncerty, warsztaty, konferencje, ekstremalny bieg festiwalowicza, codzienna Eucharystia, nabożeństwa i całodobowa adoracja. Zapisy u o. Mariusza do 16 czerwca.
 10. W dniach od 18 do 27 lipca w OCM Niniwa w Kokotku odbędzie się Obóz Musicalowy z Magdą Anioł organizowany przez szkołę muzyczną PasjonArt. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży od 7 do 17 lat. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na plakatach oraz w mediach społecznościowych. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz Gość Historia Kościoła w cenie 12 zł, oraz Mały Gość Niedzielny.
 12. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Rajmunda Niespor, Zofię Ziółkowską, Henrykę Sitkiewicz. Wieczny odpoczynek…
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.