1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocy. Od poniedziałku rozpoczyna się druga cześć Okresy Zwykłego roku liturgicznego.
 2. Od dnia 07 czerwca br. Biskup Jan Kopiec zniósł aktualnie obowiązującą wszystkich dyspensę dotyczącą uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych. Jednocześnie udzielił dalszej dyspensy od tego obowiązku osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.
 3.  Dnia 30 maja br.  został wydany nowy dekret biskupa, który wprowadza następujące zmiany:
  1. Zostają zniesione limity osób przebywających w świątyni podczas nabożeństw i modlitwy prywatnej.
  2. Nadal obowiązuje nakaz przestrzegania sanitarnych środków ostrożności, w tym zasłaniania ust i nosa maseczką podczas przebywania w kościele. Z tego obowiązku są zwolnieni celebransi podczas sprawowania swojej funkcji oraz osoby wykonujące posługę lektora, kantora, psałterzysty i organisty w trakcie wykonywania swojej funkcji.
  3. Częściowo zostają przywróceni do posługi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej z wyłączeniem zanoszenia Komunii Świętej do osób chorych.
  4. Została przywrócona możliwość służby ministrantów, również tych poniżej 13. roku życia, jeśli tylko rodzice nie wyrażają sprzeciwu w tej sprawie.
  5. Zostaje przywrócona zwyczajna forma liturgii pogrzebowej. Tym samym ponownie możliwe jest odprawienie Mszy świętej pogrzebowej w obecności doczesnych szczątków zmarłej osoby. Podczas liturgii należy przestrzegać wszelkich przepisów sanitarnych, w tym zasłaniania ust i nosa maseczką.
 4. Dzisiaj na placu kościelnym o godz. 20:30 modlitwa różańcowa do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego, woluntariuszy oraz o ustanie szerzącej się epidemii, następnie nabożeństwo majowe, Apel Jasnogórski i modlitwy w intencji Rodzin za wstawiennictwem M.B. Piekarskiej z racji tradycyjnej pielgrzymki mężczyzn do sanktuarium w Piekarach.
 5. Od 1 czerwca nasza parafia nie będzie prowadziła transmisji nabożeństw za pośrednictwem Internetu.
 6. Od 1 czerwca przywracamy parafialny porządek odprawianych nabożeństw. W miesiącu czerwcu szczególnie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po wieczornych Mszach św. w niedziele o godz. 18:00.
 7. Zapraszamy poszczególne wspólnoty na msze św. o godz. 17:00 na zakończenie roku formacyjnego:

– poniedziałek godz. 17:00 – Róże Różańcowe Rodziców  modlących się za dzieci

– środa godz. 17:00 – Krąg Biblijny

– piątek godz. 19:15 – Młodzież Niniwa

 1. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

– Pierwszy czwartek: W tym dniu będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań.

– Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 07:00, 08:30, 17:00 i 18:30.

– Pierwsza Sobota: Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 08:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca za grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa.

 1. Nie ma odwiedzin chorych w domach aż do odwołania. W nagłych przypadkach prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzem.
 2. Parafia planowała wyjazdy pielgrzymkowe do Prudnika i do Krakowa Łagiewnik które się nie odbyły. Osoby, które pokryły koszty wyjazdu mogą odebrać pieniądze w godzinach otwarcia biura parafialnego. Nie odbędzie się planowana pielgrzymka w sierpniu do Fatimy o oddaniu wpłaconej zaliczki poinformujemy w późniejszym terminie.
 3. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych oraz świec wielkanocnych Caritas, które są wystawione na stoliku pod chórem. Dziś w Gościu Niedzielnym: o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba. Ukazał się tez nowy numer Misyjnych Dróg.
 4. Biuro Parafialne jest czynne tylko w tygodniu w wyznaczonych godzinach (nie ma biuro otwartego w niedzielę po Mszach św.)
 5. Miłym Gościom i bardzo kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.