1. Dzisiejsza liturgia słowa mówi nam, że Jezus przychodzi do nas, aby swoim Ciałem, Krwią i słowem życia przemienić nasze serca i wyrwać je z egoizmu.
 2. Witam w naszej wspólnocie parafialnej, misjonarzy z Prokury Misyjnej, którzy głoszą słowo Boże. Przed kościołem będzie można nabyć pamiątki z misji i złożyć ofiarę na misje.
 3. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii św. Módlmy się za dzieci i ich rodziców, aby wiernie trwali przy Chrystusie.
 4. Nabożeństwo dziękczynne dla dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj o godz. 16.00. Podczas nabożeństwa zostaną poświęcone i wręczone dzieciom pamiątki Pierwszej Komunii św.

W tygodniu zapraszam dzieci na biały tydzień, na mszę św. o godz. 18.30.

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 2. We wtorek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 3. W środę wspomnienie św. Hieronima. Msza św. w intencji Kręgu Biblijnego o godz. 18.30, a po mszy św. spotkanie w salce.
 4. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 17.30. Po mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i Apostolatu Maryjnego.
 6. W czwartek rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a dla starszych o godz. 18.00. Różaniec i rozważania poprowadzą wspólnoty parafialne: w poniedziałek Caritas i Apostolat Maryjny, we wtorek Żywy Różaniec, w środę Krąg Biblijny, w czwartek Odnowa w Duchu Św., w piątek Niniwa, w sobotę Wspólnota Domowego Kościoła, w niedzielę Wspólnota Neokatechumenalna.
 7. W piątek spowiedź św. pół godz. przed każdą mszą św. Msza szkolna o godz. 17.00.

Próba scholi w piątek o godz. 18.00.

Spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.00.

 1. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00 (trzech kapłanów).

Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30.

O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godz. 16.30 różaniec i zakończenie nabożeństwa.

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 zostanie odprawiona msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory (dożynkowa), zamówiona przez mieszkańców dzielnicy Wymyślacz. W tym dniu przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Błogosławieństwo zwierząt po mszy o godz. 14.30 przy grocie.

Również w przyszłą niedzielę członkowie Caritasu przeprowadzą zbiórkę do puszek na Caritas Diecezji Gliwickiej i na Caritas Parafialny.

 1. Zapisy dzieci do Pierwszej Komunii św. na 2021 rok, w biurze parafialnym.
 2. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.
 3. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu śp. o. Jacka Tomiczka OMI, Wiesławę Toman, Zygmunta Machnika. Wieczny odpoczynek…
 4. Zachęcam dla nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i misyjnych Dróg oraz naszej parafialnej gazetki U OBLAT.
 5. Zapraszamy na charytatywny koncert RAZEM DLA SZKOŁY na rzecz Zespołu Szkół św. Edyty Stein, który odbędzie się 3 października 2020 roku na skwerze przed MDK w Lublińcu.
 6. Dziękując za życzliwość, wparcie i dobre słowa z powodu pożaru, który wybuchł w minionym tygodniu w części szkolnej naszego klasztoru, życzę Wam, Kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli.