1. Dzisiejsza liturgia zachęca nas do słuchania słowa Bożego, aby pomnożyła się nasza wiara, która rodzi uczynki, odbiera strach, a daje ducha mocy i trzeźwego myślenia.
 2. Członkowie Caritasu Parafialnego przeprowadzą dzisiaj zbiórkę do puszek na Caritas Diecezji Gliwickiej i na potrzeby ubogich rodzin z naszej parafii.
 3. Trwa miesiąc październik, szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy dzieci na wspólną modlitwę od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec dla dorosłych o godz. 18.00. Modlitwę i rozważania poprowadzą wspólnoty parafialne: w poniedziałek Caritas i Apostolat Maryjny, we wtorek Krąg Biblijny, w środę Żywy Różaniec, w czwartek Odnowa w Duchu Świętym, w piątek Niniwa, w sobotę Domowy Kościół, w niedzielę Przyjaciele Misji.
 4. W środę wspomnienie NMP Różańcowej. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca z okazji 75. rocznicy założenia o godz. 18.30. Po mszy św. konferencja w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po mszy św. wieczornej.
 6. W piątek próba scholi o godz. 18.00, a spotkanie grupy młodzieżowej Niniwa o godz. 19.00.
 7. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
 8. W przyszłą niedzielę 11 października, obchodzić będziemy XX Dzień Papieski, pod hasłem „TOTUS TUUS”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera zdolne dzieci i młodzież z ubogich rodzin.

Również w niedzielę spotkanie Przyjaciół Misji po mszy św. o godz. 14.30.

 1. Nadal trwają zapisy dzieci do I Komunii św. na 2021 rok
 2. Parafialna wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę 10 października na diecezjalną pielgrzymkę do sanktuarium WNMP w Rudach. Program spotkania wywieszony jest w gablocie parafialnej. Wyjazd o godz. 8.30, powrót ok. godz. 17.00. Zapisy w biurze parafialnym do 7 października. Koszt wyjazdu 30 zł.
 3. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.
 4. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca – składka inwestycyjna.
 5. Zachęcam dla nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Misyjnych Dróg i naszej parafialnej gazetki U OBLAT.
 6. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu śp. Alodię Poznańską, Marię Wańczyk i Annę Lizurę. Wieczny odpoczynek…
 7. Dziękując za życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, Kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli.