Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

05.12.2021

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. Zachęcamy, aby w Adwencie zarezerwować sobie czas na modlitwę, szczególnie na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty tradycyjnie Roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7.00. Po Roratach wspólnoty Domowego Kościoła i Caritas zapraszają na pyszne kakao i herbatkę adwentową oraz pierniczki.
 4. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – to święto patronalne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 17.00 (Roraty dla dzieci), 18.30. Podczas Mszy św. wieczornej wspólnota Misjonarzy Oblatów z Lublińca odnowi swoje zawierzenie Niepokalanej. O godz. 12.00 Godzina Łaski, zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę Biskup Gliwicki Jan Kopiec ustanowi Sanktuarium św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyta Stein) na Steblowie. Początek uroczystości o godz. 17.00.
 6. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zapraszamy nowych kandydatów.
 7. Adwentowy Dzień skupienia dla Róż Różańcowych odbędzie się w sobotę 11 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej w Lubecku. O godz. 10.00 różaniec, o godz. 11.00 Msza św., o godz. 12.00 Konferencja. Po konferencji poczęstunek w kawiarence parafialnej. Dojazd we własnym zakresie.
 8. Za tydzień druga niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 9. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Rodzice sami kupują medaliki dla dzieci.
 10. Za tydzień w niedzielę podczas sumy nasi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej odnowią swoje przyrzeczenia.
 11. Parafialna wspólnota Caritas organizuje zbiórkę chemii gospodarczej dla naszych ubogich. Zbiórka potrwa do 19 grudnia. Artykuły chemiczne możemy przynosić do zakrystii i biura parafialnego. Potrzebujemy: proszki i płyny do prania, płyny do mycia podług i naczyń, szampony, żele do ciała, mydła. Za otwartość serca już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji, proponujemy dwie możliwości. Pierwsza z nich to odwiedziny kolędowe na indywidualne zaproszenie kapłana. Zapisy w formie osobistego zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii, począwszy od dziś do niedzieli 19 grudnia: w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, a w niedziele w zakrystii po każdej Mszy świętej. Te odwiedziny kolędowe odbywałby się z zachowaniem wymogów sanitarnych (maseczka, dezynfekcja) w wyznaczonych trasach kolędowych. Inna możliwość związana jest z kontynuacją zaproszenia do udziału w Eucharystii sprawowanej o godz. 18.30 w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii. Szczegółowy plan zarówno odwiedzin kolędowych, jak i Mszy św. kolędowych zostanie podany po zebraniu chętnych na odwiedziny indywidualne w Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia. Kolęda rozpocznie się od wtorku 28 grudnia.
 13. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele może uczestniczyć 50% wiernych nie licząc osób w pełni zaszczepionych. Podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 14. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Turcji odbędzie się w czwartek 9 grudnia po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele. Prosimy o przyniesienie pierwszej wpłaty w wysokości 1000 zł.
 15. Biskup Gliwicki Jan Kopiec oraz Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura serdecznie zapraszają na spotkanie z Grzegorzem Górnym i Januszem Rosikoniem – autorami książki Tajne Archiwum Watykańskie. Spotkanie odbędzie się w sobotę 11 grudnia o godz. 12.00 w Lubitece.
 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 17. Opłatki i świece Caritas małe w cenie 7 zł i duże w cenie 15 zł są do nabycia po Mszach św. przed kościołem (pod arkadami) i przy furcie.
 18. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Pawła Poloka, Władysława Siurmickiego. Wieczny odpoczynek…
 19. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.