Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu

12.12.2021

 1. Dziś druga niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych, a podczas sumy nasi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej odnowią swoje przyrzeczenia.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w auli domu katechetycznego.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek dzień fatimski, zapraszamy do wspólnej modlitwy:

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.45.

– godz. 17.00 Roraty dla dzieci

– godz. 18.00 – różaniec

– godz. 18.30 Msza św. z kazaniem

 1. Zachęcamy, aby w Adwencie zarezerwować sobie czas na modlitwę, szczególnie na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty tradycyjnie Roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7.00. Po Roratach wspólnoty Domowego Kościoła i Caritas zapraszają na pyszne kakao i herbatkę adwentową oraz pierniczki.
 2. W środę spotkanie lektorów dorosłych po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.
 3. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór będzie animować wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam. Serdecznie zapraszamy.
 4. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej i zaplanowanie spowiedzi nie na ostatnią chwilę. W piątek spowiedź w ramach akcji „Noc konfesjonałów” w dolnym kościele od godz. 18.00 do 23.00. 22 grudnia (środa) i 23 grudnia (czwartek) spowiedź w dolnym kościele od 6.30 do 9.00 i od 17.00 do 19.00. W wigilię 24 grudnia spowiedź od godz. 6.30 do 12.00.
 5. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zapraszamy nowych kandydatów.
 6. Parafialna wspólnota Caritas organizuje zbiórkę chemii gospodarczej dla naszych ubogich. Zbiórka potrwa do 19 grudnia. Artykuły chemiczne możemy przynosić do zakrystii i biura parafialnego. Potrzebujemy: proszki i płyny do prania, płyny do mycia podług i naczyń, szampony, żele do ciała, mydła. Za otwartość serca już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji, proponujemy dwie możliwości. Pierwsza z nich to odwiedziny kolędowe na indywidualne zaproszenie kapłana. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach otwarcia do niedzieli 19 grudnia. Druga możliwość to zaproszenie do udziału w Eucharystii sprawowanej o godz. 18.30 w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii. Szczegółowy plan zarówno odwiedzin kolędowych, jak i Mszy św. kolędowych zostanie podany po zebraniu chętnych na odwiedziny indywidualne w Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia. Kolęda rozpocznie się od wtorku 28 grudnia.
 8. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele obecnie może uczestniczyć 50% wiernych nie licząc osób w pełni zaszczepionych, od 15 grudnia 30% nie licząc zaszczepionych. Podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Za tydzień ukaże się nowy numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat”.
 10. Opłatki i świece Caritas małe w cenie 7 zł są do nabycia po Mszach św. przed kościołem (pod arkadami) i przy furcie.
 11. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Ryszarda Smyła, Małgorzatę Smyła, Jana Bujak. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.