Ogłoszenia duszpasterskie 

Niedziela, Święto Chrztu Pańskiego

09.01.2022

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego, które kończy w kościele okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie dekoracja w kościele i śpiew kolęd towarzyszą nam do Święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
 2. Dziś II niedziela miesiąca i składka inwestycyjna. Dziś wyjątkowo nie będzie nieszporów.
 3. Dziś celebrujemy urodziny siostry Aldony. Dostojnej Jubilatce składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Uroczysta Msza św. urodzinowa o godz. 11.30.
 4. W tym tygodniu zapraszamy na Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców. W poniedziałek w intencji rodzin z ulic: Cebulskiego, św. Anny, Piasecznej, Targowej i Piłsudskiego. W środę w intencji rodzin z ulic: Skłodowskiej, Szarych Szeregów, Spokojnej i Sportowej. W czwartek w dzień fatimski w intencji rodzin z ulic: Zagłówek, Sosnowej, Gajowej, Grzybowej, Chabrowej, Rumiankowej, Storczykowej i Azaliowej. W sobotę w intencji rodzin z ulic: Kubusia Puchatka, Zachodniej, Hlonda i Cebuli. Podczas spotkania błogosławieństwo wody, prosimy o przyniesienie ze sobą pojemników. W czasie spotkania istnieje możliwość złożenia ofiary kolędowej, jeśli ktoś sobie życzy, a nasi ministranci zbierać będą ofiary na wyjazd wakacyjny.
 5. W tym tygodniu kolęda indywidualna dla rodzin, które zgłosiły chęć przyjęcia kapłana. W poniedziałek rodziny z ulic: Skłodowskiej, Sosnowej i Świerkowej. We wtorek rodziny z ulicy: Lisowickiej (bloki nr 10,12,14,16,18). W środę rodziny z ulic: Szymanowskiego, Wieniawskiego, Kubusia Puchatka, Dzierżonia, i Szarych Szeregów. W czwartek rodziny z ulic: Ligonia, Staszica, Majdanek, Sobieskiego, Żwirki i Wigury. W piątek zakończenie odwiedzin indywidualnych i kolęda dla rodzin, które przełożyły swoje wizyty. Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00.
 6. W środę na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy:

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00

– godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– godz. 18.00 – różaniec

– godz. 18.30 Msza św. z kazaniem

 1. Z okazji dnia babci i dziadka organizujemy parafialną akcję „Herbatka dla babci i dziadka”. Zbieramy herbaty, zioła i kawy dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Kombatant. Zbiórka do niedzieli 16 stycznia. Produkty przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego.
 2. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa w piątek o godz. 19.15 w domu katechetycznym. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów.
 3. Za tydzień w niedzielę 16 stycznia podczas Mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji o. Mariusza, który 19 stycznia obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta.
 4. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 14.30 wystąpi chór Sonata z parafii św. Józefa w Kaletach pod dyrekcją Iwony Skop. Po Mszy św. krótki koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.
 5. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele obecnie może uczestniczyć 30% wiernych nie licząc osób w pełni zaszczepionych. Podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 6. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzeja Gąsiorowskiego, siostrę Teofanię, Anielę Tomala, Marka Sucheckiego. Wieczny odpoczynek…
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Od stycznia Gość Niedzielny w cenie 8 zł.
 8. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.