Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela zwykła

16.01.2022

 1. Dziś podczas sumy modlimy się w intencji o. Mariusza, który 19 stycznia obchodzi swoje imieniny. Dostojnemu solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Niepokalanej i świętych Patronów.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 14.30 wystąpi chór Sonata z parafii św. Józefa w Kaletach pod dyrekcją Iwony Skop. Po Mszy św. krótki koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu zapraszamy na Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców. W poniedziałek w intencji rodzin z ulic: Wymyślacz, Tuwima, Wrodarczyka, Świerkowej, Uroczej i Kwiatowej. W środę w intencji rodzin z ulic: Orzeszkowej, Prusa, Kołłątaja, Górniczej, Miłosza, Dzierżona i Urbaczki. W sobotę w intencji rodzin z ulic: Kamińskiego, Kruczej, Rolniczej, Chopina, Karłowicza i Moniuszki. Podczas spotkania błogosławieństwo wody, prosimy o przyniesienie ze sobą pojemników. W czasie spotkania istnieje możliwość złożenia ofiary kolędowej, jeśli ktoś sobie życzy, a nasi ministranci zbierają ofiary na wyjazd wakacyjny.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 7. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór będzie animować wspólnota młodzieżowa Niniwa. Serdecznie zapraszamy.
 8. W piątek dzień babci, w sobotę dzień dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki świętych Anny i Joachima, oraz życzymy zdrowia i pociechy z wnucząt.
 9. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach.
 10. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Albo i Nie”. Zespół powstał w 2011 roku nagrał już trzy płyty i jest zdobywcą licznych nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Serdecznie zapraszamy.
 11. Z okazji dnia babci i dziadka organizujemy parafialną akcję „Herbatka dla babci i dziadka”. Zbieramy herbaty, zioła i kawy dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Kombatant. Zbiórka kończy się dziś. Produkty przynosimy do zakrystii. Bardzo dziękujemy za przyniesione już dary.
 12. Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich odbędzie się w sobotę 29 stycznia w Kędzierzynie-Koźlu. Zapisy do niedzieli 23 stycznia w zakrystii i biurze parafialnym. Wyjazd o godz. 9.15, koszt 35 zł. Serdecznie zapraszamy.
 13. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa w piątek o godz. 19.15 w domu katechetycznym. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 14. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele obecnie może uczestniczyć 30% wiernych nie licząc osób w pełni zaszczepionych. Podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 15. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Urszulę Krajewską i Marię Sikorską. Wieczny odpoczynek…
 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Od stycznia Gość Niedzielny w cenie 8 zł.
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.