Ogłoszenia duszpasterskie 

I Niedziela Wielkiego Postu 

06.03.2022

 1. Dziś kończymy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy o. Janowi Wlazłemu OMI za głoszone Słowo Boże. Dzisiejsza składka przeznaczona jest dla rekolekcjonisty i dzieło które prowadzi sekretariat powołań.
 2. We wtorek Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki najpiękniejszej z niewiast Niepokalanej.
 3. W środę przypada w naszej parafii roczny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja po Mszy św. od godz. 7.30 do 8.30 i od 15.00 do 18.30. Adorację od 15.00 rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w kaplicy fatimskiej.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. Prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w piątki:

11.03.2022 – Żywy Różaniec, Przyjaciele Misji

18.03.2022 – Odnowa w Duchu Świętym Miriam

25.03.2022 – Apostolat Maryjny, Lektorzy dorośli

01.04.2022 – Krąg biblijny, Domowy Kościół

08.04.2022 – Niniwa, Ministranci

 1. W piątek próba scholii o godz. 18.00, spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.15. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
 2. Za tydzień w niedzielę 13 dzień miesiąca i dzień fatimski. Msze św. jak w każdą niedziele. O godz. 18.30 Msza św. z intencjami zbiorowymi.
 3. Za tydzień II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 4. W dniach od 30.04 do 04.05.2022 odbędzie się w Lublińcu XXXII Zjazd Młodzieży Niniwa. Spodziewamy się ok 200 młodych z naszych oblackich parafii i szukamy dla nich noclegów. Zawracamy się z prośbą o otwarcie Waszych domów. Zapisy chętnych odbywają się w biurze parafialnym i zakrystii.
 5. Od 1 marca zostały zniesione limity osób w pomieszczeniach zamkniętych w tym w kościołach. Obowiązują jednak dezynfekcja i maseczki. Zapraszamy do kościoła na modlitwę.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 7. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Barbarę Rutkowską, Krystynę Piskoń, Eugenię Droździok. Wieczny odpoczynek…
 8. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.