Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

20.03.2022 

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Rusinowicach.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 wystąpi chór Sonata z Kalet. Po Mszy św. poprowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej w formie wyśpiewanych stacji. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 5. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 18.30. To także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Przed Mszą św. o godz. 18.30, w zakrystii osoby chętne wypełniają deklarację, a w czasie Mszy św. błogosławieństwo osób podejmujących adopcję.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w kaplicy fatimskiej wielkopostny koncert zespołu Albo i Nie. Serdecznie zapraszamy.
 7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. Prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w piątki:

25.03.2022 – Apostolat Maryjny, Lektorzy dorośli

01.04.2022 – Krąg biblijny

08.04.2022 – Niniwa, Ministranci

 1. W piątek próba scholii o godz. 18.00, spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.15. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
 2. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na utrzymanie uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w Kokotku. Przebywa tam obecnie 130 osób i chcemy wspomóc Oblatów w kosztach utrzymania. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie informujemy, że nadal można przynosić dary w postaci żywności długoterminowej i chemii do zakrystii lub biura parafialnego, które po zebraniu zostaną zawiezione w kolejnym transporcie do Zahutynia.
 3. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych, które 22 maja będą obchodzić I Komunię św. w naszej parafii. Rodzice sami kupują książeczki. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców w kościele.
 4. Za tydzień przed kościołem będą do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie: 12 zł, 7 zł, 3 zł.
 5. Skauci Europy to ruch harcerski w którym poprzez wspólną grę, przygodę, życie w kilkuosobowych grupach – zastępach uczymy się współpracy, ćwiczymy zdrowie, charakter, zmysł praktyczny, rozwijamy ducha służby. Zapraszamy chłopców w wieku 12-16 lat na zbiórkę pokazową, która odbędzie się w najbliższą sobotę 26 marca. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 6. W dniach od 30.04 do 03.05.2022 odbędzie się w Lublińcu XXXII Zjazd Młodzieży Niniwa. Spodziewamy się ok 200 młodych z naszych oblackich parafii i szukamy dla nich noclegów. Zawracamy się z prośbą o otwarcie Waszych domów. Zapisy chętnych odbywają się w biurze parafialnym i zakrystii.
 7. Wielkopostny dzień skupienia Róż Różańcowych odbędzie się w sobotę 26.03.2022 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bytomiu. O godz. 10.00 różaniec, o godz. 11.00 Eucharystia, o godz. 12.00 Konferencja, a następnie poczęstunek. Wyjazd z parkingu obok Domu Pogrzebowego o godz. 8.30, powrót ok godz. 14.30. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do wtorku 22.03.2022.
 8. Od 1 marca zostały zniesione limity osób w pomieszczeniach zamkniętych w tym w kościołach. Obowiązują jednak dezynfekcja i maseczki. Zapraszamy do kościoła na modlitwę.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 10. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Piotra Jakubowskiego, Marcina Siurmickiego. Wieczny odpoczynek…
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.