Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

27.03.2022

 1. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na utrzymanie uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w Kokotku. Jednocześnie informujemy, że nadal można przynosić dary w postaci żywności długoterminowej i chemii do zakrystii lub biura parafialnego, które po zebraniu zostaną zawiezione w kolejnym transporcie do Zahutynia.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych. Rodzice sami kupują książeczki. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców w kościele.
 3. W środę o godz. 16.00 spotkanie wspólnoty Caritas w klasztorze.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. Prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w piątki:

01.04.2022 – Krąg biblijny

08.04.2022 – Niniwa, Ministranci

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia składka przeznaczona na Caritas parafialną. O godz. 17.00 Msza św. szkolna dla dzieci.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. Ok. godz. 13.50 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 3. Kapłańskie przedświąteczne odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 4. W piątek próba scholii o godz. 18.00, spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.15. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
 5. Za tydzień po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Przed kościołem pod arkadami i przy biurze parafialnym są do nabycia paschaliki wielkanocne Caritas w cenie: 12 zł, 7 zł, 3 zł.
 7. W dniach od 30.04 do 03.05.2022 odbędzie się w Lublińcu XXXII Zjazd Młodzieży Niniwa. Spodziewamy się ok 200 młodych z naszych oblackich parafii i szukamy dla nich noclegów. Zawracamy się z prośbą o otwarcie Waszych domów. Zapisy chętnych odbywają się w biurze parafialnym i zakrystii.
 8. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Lublińca do wzięcia udziału w wielkanocnej zbiórce żywności, która odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia br. w następujących sklepach na terenie miasta: Biedronka przy ulicach: Stalmacha, Powstańców Śląskich, Oleska. Kaufland ul. Skłodowskiej, Lidl ul. Targowa.
 9. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu zaprasza 1 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy filatelistycznej z okazji 750 lecia Miasta Lublińca i 50 lecia Koła nr 5 Polskiego Związku Filatelistów w Lublińcu pt. Jan Paweł II na znaczkach pocztowych świata – papież pielgrzym.
 10. Od poniedziałku 28 marca nie obowiązuje noszenie maseczek w kościołach. Zapraszamy do kościoła na modlitwę.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 12. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Pelagię Jędrzejczyk i Krystynę Cylc. Wieczny odpoczynek…
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.