Ogłoszenia duszpasterskie 

V Niedziela Wielkanocna

15.05.2022

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 rocznica I Komunii świętej uczniów szkoły katolickiej.
 2. Zapraszamy przez cały miesiąc na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, i na Apel Jasnogórski przy grocie o godz. 21.00.
 3. Msze św. i nabożeństwa w tygodniu odprawiane będą w dolnym kościele.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań przed nabożeństwem majowym od godz. 17.30.
 6. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim przy grocie. W tym miesiącu wieczór będzie animować młodzieżowa wspólnota Niniwa. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze odbędą się święcenia kapłańskie. Wśród kandydatów do święceń jest nasz parafianin Łukasz Orłowski OMI, który przyjmie święcenia diakonatu. Pamiętajmy o kandydatach do święceń w modlitwie.
 8. W sobotę przypada Uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 9. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 Uroczystość I Komunii świętej dzieci z naszej parafii. Prosimy osoby nie związane z uroczystością o udział we Mszy św. o innej godzinie.
 10. Po dwu letniej przerwie zapraszamy w ostatnią sobotę miesiąca 28 maja na X Festyn Rodzinny U Oblat. Organizatorami festynu są: Powiat lubliniecki, miasto Lubliniec, Zespół Szkół im. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców oraz nasza parafia. Festyn odbędzie się na targowisku, a gwiazdą wieczoru będzie Arka Noego. Zaplanowano wiele atrakcji.
 11. Podczas Festynu Rodzinnego jedną z atrakcji będzie loteria „Lizak z niespodzianką” dlatego Caritas parafialna zwraca się z prośbą o ofiarowanie fantów. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub zakrystii. Na fanty mogą być przeznaczone takie rzeczy jak: zabawki, gry, przybory szkolne, kolorowanki, maskotki, słodycze, firmowe gadżety.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat dostępnej u ministrantów przed kościołem.
 13. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Piotra Doleżych, Jadwigę Żywczok. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.