Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna 

22.05.2022

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 Uroczystość I Komunii świętej dzieci z naszej parafii. Prosimy osoby nie związane z uroczystością o udział we Mszy św. o innej godzinie.
 2. Ze względu na biały tydzień Msze św. w tym tygodniu odprawiane będą w górnym kościele.
 3. Zapraszamy przez cały miesiąc na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, i na Apel Jasnogórski przy grocie o godz. 21.00.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Na zakończenie Mszy św. wieczornej procesja i modlitwa w poniedziałek przy krzyżu oblackim, we wtorek przy krzyżu misyjnym, w środę przy pomniku bł. O. Józefa Cebuli OMI.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań przed nabożeństwem majowym od godz. 17.30.
 6. W czwartek Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy opieki Matki Bożej, dziękujemy za trud wychowania oraz życzymy zdrowia i dumy ze swoich dzieci.
 7. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna podczas nabożeństwa majowego.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci z parafii. Próba przed uroczystością dla wszystkich dzieci i rodziców w środę o godz. 16.30 w górnym kościele.
 9. W najbliższą sobotę 28 maja zapraszamy na X Festyn Rodzinny U Oblat. Organizatorami festynu są: Powiat lubliniecki, miasto Lubliniec, Zespół Szkół im. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców oraz nasza parafia. Festyn odbędzie się na targowisku, a gwiazdą wieczoru będzie Arka Noego. Zaplanowano wiele atrakcji.
 10. Podczas Festynu Rodzinnego jedną z atrakcji będzie loteria „Lizak z niespodzianką” dlatego Caritas parafialna zwraca się z prośbą o ofiarowanie fantów. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub zakrystii do czwartku. Dochód z fantów przeznaczony jest na potrzeby Caritas parafialnej.
 11. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie ciast na Festyn. Prosimy o zapisywanie się ma listę w zakrystii. Ciasta przynosimy w dniu Festynu od 12.00 do 14.00 do stanowiska z wypiekami na targowisku. Najlepiej jeśli będą bez kremów i galaretek. Prosimy o podpisanie blaszek, a najlepiej przynieść je w kartonikach.
 12. Burmistrz Miasta Lublińca przypomina o upływie w dniu 30 czerwca 2022 r. terminu na spełnienie ustawowego obowiązku złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw o mocy do 1 MW. Obowiązkowi zgłoszenia podlegają wszystkie domowe źródła ciepła takie, jak m.in.: kotły c.o., kominki, junkersy i bojlery. Deklarację można złożyć za pośrednictwem strony internetowej ceeb.gov.pl, lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Lublińcu. Wydrukowane deklaracje znajdują się na stoliku za ławkami.
 13. Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu serdecznie zapraszają absolwentów, byłych pracowników, przyjaciół i sympatyków na uroczyste obchody Jubileuszu Stulecia Szkoły, które odbędą się 4 czerwca 2022 r. Program obchodów: godz. 11:00 – Msza św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu, 12:30 – powitanie gości przy wejściu głównym do Szkoły, 13:00 – część oficjalna i artystyczna transmitowana przez Internet (możliwość obejrzenia w salach lekcyjnych szkoły), 14:45 – odsłonięcie tablicy pamięci Dyrektora Ludwika Markowiaka, 15:00 – 17:00 – zwiedzanie szkoły, spotkania koleżeńskie, 15:30 – koncert zespołu muzycznego w auli szkoły. Od godz. 17:00 – zjazd absolwentów w Parku Miejskim w Lublińcu (przy muszli koncertowej).
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość.
 15. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Emilię Kacy, Kazimierza Praskiego, Stanisława Kandora. Wieczny odpoczynek…
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.